680988-2026 - Competition
Poland – Solar photovoltaic modules – Budowa elektrowni fotowoltaicznej wraz z magazynem energii na terenie zajezdni autobusowej w Sosnowcu przy ulicy Lenartowicza 73
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Works - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Budowa elektrowni fotowoltaicznej wraz z magazynem energii na terenie zajezdni autobusowej w Sosnowcu przy ulicy Lenartowicza 73
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa elektrowni fotowoltaicznej wraz z magazynem energii na terenie zajezdni autobusowej w Sosnowcu przy ulicy Lenartowicza 73. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) zaprojektowanie – opracowanie kompleksowej dokumentacji zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz z zasadami wiedzy technicznej kompletnej dokumentacji projektowej dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „Budowa elektrowni fotowoltaicznej ~ 600 kWp wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym magazynem energii o minimalnej pojemności 2000 kWh” zlokalizowaną na działkach nr. ewid. 3460; 1956/3; 1955/21, 2006/23; 1955/6; 1955/7; 1955/8; 1955/9; 1955/10; 1955/11; 1955/12; 1955/13, położone w województwie Śląskim, powiat Sosnowiec, gmina miejska Sosnowiec, obręb 0003 (Zagórze). Ostateczną lokalizację elektrowni oraz magazynu energii w obrębie tych działek należy uzgodnić z Zamawiającym. Na etapie projektowym należy pozyskać niezbędne zgody z OSD Tauron, Urzędu Miasta, złożyć wniosek wraz z projektem budowlanym (PZT, PAB); uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu oraz wykonać niezbędne uzgodnienia w tym Ppoż, na naradzie koordynacyjnej przejścia nowych tras kablowych, a także równolegle przed rozpoczęciem budowy obiektu uzgodnić z OSD Tauron Dystrybucja S.A. (zwanym dalej „OSD” lub „Tauron” rozwiązanie techniczne i sposób połączenia z siecią publiczną (projekt techniczny) i pozostałe dla projektowanego obiektu. Zamawiający oczekuje od Wykonawcy kompletnej dokumentacji projektowej umożliwiającej rozpoczęcie budowy i jej oddanie (projekt techniczny uzgodniony); 2) budowę / roboty budowlane (montażowe) – wykonane na podstawie zatwierdzonej dokumentacji projektowej przez Zamawiającego i Urząd Miejski w Sosnowcu (roboty budowlane, instalacyjne i montażowe polegające na posadowieniu elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 600 kWp na konstrukcjach gruntowych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w tym magazynem energii o minimalnej pojemności 2000 kWh, w zakresie przewidzianym w dokumentacji projektowej, wraz z: uruchomieniem, testowaniem, wykonaniem pomiarów kontrolnych zgodnym z zakresem robót montażowych). Zamawiający oczekuje od Wykonawcy wybudowania i oddania do użytkowania obiektu budowlanego wraz z pozyskaniem wszystkich zgód lub ich uzgodnienia na nowo dla ostatecznie przyjętego rozwiązania technicznego. Przedmiot zamówienia obejmuje również prace przygotowawcze dla obszaru objętego zamierzonym przedsięwzięciem w tym usunięcie płyt betonowych, jeśli Zamawiający nie wskaże innego rozwiązania; 3) nadzór autorski – pełnienie nadzoru autorskiego przez projektanta / projektantów w okresie trwania inwestycji w zakresie przewidzianym w art. 20, ust. 1 pkt. 4 ustawy Prawo Budowlane (t.j. Dz.U. z 2026 poz. 524 ze zm.). 3. Głównym celem wykonania przedmiotowej inwestycji jest zapewnienie alternatywnego źródła energii elektrycznej do ładowania autobusów elektrycznych. Ładowarki do ładowania autobusów elektrycznych zasilone są z dwukontenerowej stacji transformatorowej oznaczonej na planie sytuacyjnym symbolem ST-2. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jak również opis sposobu wykonania znajduje się w rozdziale III SWZ, Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz PPU stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.
Internal identifier: U/PN/2026/07/1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Część I.Zgodnie z art. 139 ust. 1 Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia , o których mowa w sekcji 2.1.6 niniejszego ogłoszenia oraz sekcji 2.1.4 część III niniejszego ogłoszenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, wskazanych przez Zamawiającego w sekcji 5.1.6 -informacje dodatkowe- część II niniejszego ogłoszenia. Część II.Zamawiający unieważni postępowanie przetargowe, jeżeli zaistnieje jedna lub kilka z okoliczności wymienionych w: art. 255 , 256 ustawy Pzp. Część III. Zgodnie z art. 99 § 1 k.c. -jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie, zatem w związku z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp wszelkie pełnomocnictwa w niniejszym postępowaniu należy złożyć w formie elektronicznej. Część IV. Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy, zwane dalej „zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby”, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2025, poz. 1703 z późn.zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Część V. W przedmiotowym postępowaniu wymagane są kwalifikowane podpisy elektroniczne. Część VI.ŚRODKI KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ ORAZ WYMAGANIA TECHNICZNE KORESPONDENCJI ELEKTRONICZNEJ 1.W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej t. j. za pomocą platformy do elektronicznej obsługi zamówień publicznych platformazakupowa.pl (zwanej dalej: „platformą”) dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/pkm_sosnowiec , natomiast pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje znajduje się instrukcja obsługi platformy. Link do platformy dostępny jest w na stronie internetowej Zamawiającego, w profilu nabywcy, w zakładce „informacje o przetargach- bieżące ogłoszenia na platformie zakupowej” lub pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/pn/pkm_sosnowiec. Pozostałe informacje dotyczące komunikacji zawarte został w rozdziale XII SWZ 2. Informacje na temat sposobu sporządzania i przekazywania informacji w przedmiotowym postępowaniu oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych opisano w rozdziale XIII SWZ. 3. Ofertę, oświadczenie składane na druku JEDZ, oświadczenia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014, podmiotowe środki dowodowe oraz podmiotu udostępniającego zasoby, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej w formatach danych określonych w rozdziale XIII SWZ z uwzględnieniem rodzaju przekazanych danych. 4. Więcej informacji na temat środków komunikacji elektronicznej, sposobu sporządzania i przekazywania informacji w przedmiotowym postępowaniu oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych opisano w rozdziale XII i XIII SWZ. Część VII. Dokumenty , które wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą, to między innymi: 1. JEDZ (zaleca się złożenie JEDZ w wyodrębnionym pliku) – w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym), 1) w przypadku, gdy Wykonawca powołuje się na zasoby co najmniej jednego innego podmiotu na zasadach określonych w art. 118 ustawy, musi złożyć swój własny JEDZ wraz z odrębnym JEDZ zawierającym stosowne informacje wskazane w części II, sekcji C JEDZ odnoszące się do każdego z podmiotów, na którego zdolnościach Wykonawca polega i w zakresie, w którym podmiot ten udostępnia swoje zdolności Wykonawcy, 2) w przypadku, gdy Wykonawcy składają ofertę wspólną, w rozumieniu art. 58 ustawy, należy przedstawić odrębny JEDZ zawierający informacje wymagane w częściach II–IV JEDZ-a dla każdego z biorących udział Wykonawców – każdy z wyodrębnionych JEDZ-ów zaleca się złożyć w odrębnych plikach, 3) w przypadku wskazania w ofercie oraz JEDZ podwykonawców, którzy swoimi zdolnościami, nie wspierają Wykonawcy w celu wykazania spełniania warunków Zamawiający nie żąda złożenia odrębnego JEDZ dla tych podwykonawców, 4) zakres w jakim Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia i złożenia JEDZ-a oraz pozostałe informacje wskazano w rozdziale XVI ust. 3.1. SWZ. 2. Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego - przypadki, w których należy złożyć pełnomocnictwo opisano w rozdziale XVI ust.3.2 SWZ 3. Dowód wniesienia wadium. 4. Przedmiotowe środki dowodowe. 5. Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu Wykonawcy. 6. Oświadczenia, o których mowa w rozdziale XVI ust. 3.5, 3.6, 3.7 SWZ. 7. Wszystkie dokumenty wskazano w rozdziale XVI SWZ
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Works, Services
Main classification (cpv): 09331200 Solar photovoltaic modules
Additional classification (cpv): 31430000 Electric accumulators, 71220000 Architectural design services, 71323100 Electrical power systems design services, 71320000 Engineering design services, 45000000 Construction work, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45220000 Engineering works and construction works, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45315700 Switching station installation work, 31211000 Boards and fuse boxes, 45310000 Electrical installation work, 45223100 Assembly of metal structures, 09332000 Solar installation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa elektrowni fotowoltaicznej wraz z magazynem energii na terenie zajezdni autobusowej w Sosnowcu przy ulicy Lenartowicza 73. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) zaprojektowanie – opracowanie kompleksowej dokumentacji zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz z zasadami wiedzy technicznej kompletnej dokumentacji projektowej dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „Budowa elektrowni fotowoltaicznej ~ 600 kWp wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym magazynem energii o minimalnej pojemności 2000 kWh” zlokalizowaną na działkach nr. ewid. 3460; 1956/3; 1955/21, 2006/23; 1955/6; 1955/7; 1955/8; 1955/9; 1955/10; 1955/11; 1955/12; 1955/13, położone w województwie Śląskim, powiat Sosnowiec, gmina miejska Sosnowiec, obręb 0003 (Zagórze). Ostateczną lokalizację elektrowni oraz magazynu energii w obrębie tych działek należy uzgodnić z Zamawiającym. Na etapie projektowym należy pozyskać niezbędne zgody z OSD Tauron, Urzędu Miasta, złożyć wniosek wraz z projektem budowlanym (PZT, PAB); uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu oraz wykonać niezbędne uzgodnienia w tym Ppoż, na naradzie koordynacyjnej przejścia nowych tras kablowych, a także równolegle przed rozpoczęciem budowy obiektu uzgodnić z OSD Tauron Dystrybucja S.A. (zwanym dalej „OSD” lub „Tauron” rozwiązanie techniczne i sposób połączenia z siecią publiczną (projekt techniczny) i pozostałe dla projektowanego obiektu. Zamawiający oczekuje od Wykonawcy kompletnej dokumentacji projektowej umożliwiającej rozpoczęcie budowy i jej oddanie (projekt techniczny uzgodniony); 2) budowę / roboty budowlane (montażowe) – wykonane na podstawie zatwierdzonej dokumentacji projektowej przez Zamawiającego i Urząd Miejski w Sosnowcu (roboty budowlane, instalacyjne i montażowe polegające na posadowieniu elektrowni fotowoltaicznej o mocy do 600 kWp na konstrukcjach gruntowych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w tym magazynem energii o minimalnej pojemności 2000 kWh, w zakresie przewidzianym w dokumentacji projektowej, wraz z: uruchomieniem, testowaniem, wykonaniem pomiarów kontrolnych zgodnym z zakresem robót montażowych). Zamawiający oczekuje od Wykonawcy wybudowania i oddania do użytkowania obiektu budowlanego wraz z pozyskaniem wszystkich zgód lub ich uzgodnienia na nowo dla ostatecznie przyjętego rozwiązania technicznego. Przedmiot zamówienia obejmuje również prace przygotowawcze dla obszaru objętego zamierzonym przedsięwzięciem w tym usunięcie płyt betonowych, jeśli Zamawiający nie wskaże innego rozwiązania; 3) nadzór autorski – pełnienie nadzoru autorskiego przez projektanta / projektantów w okresie trwania inwestycji w zakresie przewidzianym w art. 20, ust. 1 pkt. 4 ustawy Prawo Budowlane (t.j. Dz.U. z 2026 poz. 524 ze zm.). 3. Głównym celem wykonania przedmiotowej inwestycji jest zapewnienie alternatywnego źródła energii elektrycznej do ładowania autobusów elektrycznych. Ładowarki do ładowania autobusów elektrycznych zasilone są z dwukontenerowej stacji transformatorowej oznaczonej na planie sytuacyjnym symbolem ST-2. 4. Całościowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale III SWZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jak również opis sposobu wykonania znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz PPU stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.
Additional nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Additional classification (cpv): 09332000 Solar installation, 31430000 Electric accumulators, 71323100 Electrical power systems design services, 71320000 Engineering design services, 45000000 Construction work, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45315700 Switching station installation work, 45310000 Electrical installation work, 71220000 Architectural design services, 45220000 Engineering works and construction works, 31211000 Boards and fuse boxes, 45223100 Assembly of metal structures