2. Procedure
Procedure
Title: Automatiserad kuvertöppning
Description: Upphandlingen avser framtagande och leverans av en anpassad automatiserad lösning av den i dag manuella kuvertöppningen. Kuvertöppningen är kopplad till det nationella screeningprogrammet för kolorektalcancer och omfattar öppning av inkomna kuvert samt uttagning av provrör.
Type of procedure: Competitive dialogue
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30131500 Mail opening machines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134299:Lot:1
Additional classification (cpv): 48921000 Automation system
680990-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Automatiska brevöppnare – Automatiserad kuvertöppning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Automatiserad kuvertöppning
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30131500 Automatiska brevöppnare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 48921000 Automationssystem