681-2026 - Result
Poland – Miscellaneous articles – Dostawa asortymentu ilościowego w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026- zamówienie z podziałem na osiem części
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDostawa asortymentu ilościowego w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026- zamówienie z podziałem na osiem części
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia pn. „Dostawa asortymentu ilościowego w ramach realizacji Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026- zamówienie z podziałem na osiem części ” z podziałem na 8 części: 1) część nr 1 zamówienia pn. - „Dostawa agregatów prądotwórczych” 2) część nr 2 zamówienia pn.: „Dostawa mobilnej stacji uzdatniania wody, paczkowarki do wody pitnej, beczkowozów do transportu wody pitnej, zbiorników na paliwo z dystrybutorami i kanistrów na paliwo” 3) część nr 3 zamówienia pn. „Dostawa kontenerów mieszkalnych, kontenerów magazynowych i kontenera biurowego” 4) część nr 4 zamówienia pn. „Dostawa masztu oświetleniowego na kołach, teleskopowych masztów oświetleniowych i przedłużaczy” 5) część nr 5 zamówienia pn. „Dostawa sprzętu kwatermistrzowskiego” 6) część nr 6 zamówienia pn. „Dostawa defibrylatorów, manekinów i fantomów do nauki resuscytacji” 7) część nr 7 zamówienia pn. „Dostawa wózka widłowego” 8) część nr 8 zamówienia pn. „Dostawa urządzeń pomiarowych: rentgenometrów i dozymetrów, filtracyjnych masek pgaz z filtropochłaniaczami, filtropochłaniaczy do masek oraz asortymentu przeciwchemicznego: indywidualnych pakietów, ubrań ochronnych jednorazowych i rękawic ochronnych”
Previous notice785909-2025
Internal identifierPZP.271.1.33.2025
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedureZamawiający, informuje, iż zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Powyższą decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 17 dni , Zamawiający podjął w związku z realizacją niniejszego zamówienia ze środków pochodzących z budżetu państwa w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Umowa o przyznaniu dotacji celowej pomiędzy Zamawiającym a Wojewodą Łódzkim została zawarta 16.10.2025r. Zgodnie z jej treścią oraz zasadami w/w Programu zadania objęte wsparciem finansowym muszą zostać zrealizowane i rozliczone do dnia 31 grudnia 2025 roku. Powyższe wskazuje, że koniecznym jest przeprowadzenie procedury przetargowej , zawarcie umowy , zrealizowanie zamówienia oraz wydatkowanie dotacji i rozliczenie w ograniczonym czasie. Zważywszy na powyższe Zamawiający zobowiązany jest pilnie przeprowadzić procedurę w możliwie jak najkrótszym czasie, tak aby zapewnić możliwość terminowej realizacji zadania i wykorzystania przyznanych środków. W ocenie Zamawiającego skrócenie terminu składania ofert do 17 dni nie ogranicza Wykonawców co do możliwości zapoznania się z przedmiotem zamówienia i złożeniem oferty bez ryzyka ograniczenia uczciwej konkurencji, a jednocześnie pozwala na zachowanie niezbędnej dynamiki postępowania, co ma kluczowe znaczenie dla terminowego osiągnięcia efektów rzeczowych i finansowych projektu. Skrócenie terminu składania ofert do 17 dni ma zatem charakter obiektywnie uzasadniony i wynika z obowiązku racjonalnego i terminowego wydatkowania środków publicznych. Zamawiający skracając termin składania ofert uznał , więc, że zaszła realna i wyjątkowa potrzeba pilnego udzielenia zamówienia, która jest działaniem uzasadnionym, proporcjonalnym oraz zgodnym z zasadami efektywnego zarządzania środkami publicznymi, a jego celem jest zapewnienie prawidłowej i terminowej realizacji zadania finansowanego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. W świetle powyższego, Zamawiający podejmując decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 17 dni, kierował się szczególnymi okolicznościami związanymi z realizacją zamówienia współfinansowanego ze środków budżetu państwa w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 44423000 Miscellaneous articles
Additional classification (cpv): 31120000 Generators, 31122000 Generator units, 35100000 Emergency and security equipment, 42912300 Machinery and apparatus for filtering or purifying water, 42921300 Packing or wrapping machinery, 44611500 Water tanks, 34144212 Water-tender vehicles, 44211100 Modular and portable buildings, 31224810 Extension cables, 31518200 Emergency lighting equipment, 31521000 Lamps, 31527260 Lighting systems, 18141000 Work gloves, 18812200 Rubber boots, 39511100 Blankets, 39512000 Bed linen, 39522520 Camp beds, 39522530 Tents, 39715200 Heating equipment, 39721310 Air heaters, 39721320 Air dryers, 44511120 Shovels, 44613000 Large containers, 44613300 Standard freight containers, 39370000 Water installations, 35110000 Firefighting, rescue and safety equipment, 42415110 Forklift trucks, 35000000 Security, fire-fighting, police and defence equipment, 31642000 Electronic detection apparatus, 35113410 Garments for biological or chemical protection, 35814000 Gas masks, 38341000 Apparatus for measuring radiation, 38341200 Radiation dosimeters
5. Lot
LotLOT-0001
Titleczęść nr 1 zamówienia pn. „Dostawa agregatów prądotwórczych”
Description1. Przedmiotem części nr 1 zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dostawa agregatów prądotwórczych” 2. Przedmiot zamówienia na część nr 1 należy wykonać zgodnie z projektem/wzorem umowy, szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia oraz obowiązującymi przepisami prawa. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymagania formalne oraz szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu, jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1) wzór/projekt umowy - stanowiący dodatek nr 5 a do SWZ , 2) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - stanowiący dodatek nr 6 a do SWZ ; 4. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ określił wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia w tym w umowie oraz szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia 5. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń, dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, iż oferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, merytorycznych, cechach użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych. Zamawiający dopuszcza użycie materiałów i urządzeń posiadających parametry co najmniej tożsame z głównymi parametrami materiałów i urządzeń opisanych w SWZ, które to parametry są konieczne dla zapewnienia zasadniczej funkcji przewidzianej dla danego materiału lub urządzenia. Jeżeli użyto w opisie przedmiotu zamówienia, SWZ lub dodatkach wymóg posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do ww. wymogów lub odniesień Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w treści oferty w jakim zakresie składa ofertę równoważną oraz jest obowiązany przedstawić w ofercie dowody, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy: Nie dotyczy 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Internal identifierczęść nr 1 zamówienia
Additional classification (cpv): 31120000 Generators, 31122000 Generator units, 35100000 Emergency and security equipment
LotLOT-0002
Titleczęść nr 2 zamówienia pn. „Dostawa mobilnej stacji uzdatniania wody, paczkowarki do wody pitnej, beczkowozów do transportu wody pitnej, zbiorników na paliwo z dystrybutorami i kanistrów na paliwo”
Description1. Przedmiotem części nr 2 zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dostawa mobilnej stacji uzdatniania wody, paczkowarki do wody pitnej, beczkowozów do transportu wody pitnej, zbiorników na paliwo z dystrybutorami i kanistrów na paliwo” 2. Przedmiot zamówienia na część nr 2 należy wykonać zgodnie z projektem/wzorem umowy, szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia oraz obowiązującymi przepisami prawa.3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymagania formalne oraz szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu, jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera:1) wzór/projekt umowy - stanowiący dodatek nr 5 b do SWZ , 2) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - stanowiący dodatek nr 6 b do SWZ 4. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ określił wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia w tym w umowie oraz szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia 5. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń, dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, iż oferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, merytorycznych, cechach użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych. Zamawiający dopuszcza użycie materiałów i urządzeń posiadających parametry co najmniej tożsame z głównymi parametrami materiałów i urządzeń opisanych w SWZ, które to parametry są konieczne dla zapewnienia zasadniczej funkcji przewidzianej dla danego materiału lub urządzenia. Jeżeli użyto w opisie przedmiotu zamówienia, SWZ lub dodatkach wymóg posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do ww. wymogów lub odniesień Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w treści oferty w jakim zakresie składa ofertę równoważną oraz jest obowiązany przedstawić w ofercie dowody, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy: Nie dotyczy 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy
Internal identifierczęść nr 2 zamówienia
Additional classification (cpv): 42912300 Machinery and apparatus for filtering or purifying water, 42921300 Packing or wrapping machinery, 44611500 Water tanks, 34144212 Water-tender vehicles
LotLOT-0003
Titleczęść nr 3 zamówienia pn. „Dostawa kontenerów mieszkalnych, kontenerów magazynowych i kontenera biurowego”
Description1. Przedmiotem części nr 3 zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dostawa kontenerów mieszkalnych, kontenerów magazynowych i kontenera biurowego” 2.Przedmiot zamówienia na część nr 3 należy wykonać zgodnie z projektem/wzorem umowy, szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia , oraz obowiązującymi przepisami prawa. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymagania formalne oraz szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu, jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1) wzór/projekt umowy - stanowiący dodatek nr 5 c do SWZ , 2) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - stanowiący dodatek nr 6 c do SWZ ; 4.Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ określił wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia w tym w umowie oraz szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. 5. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń, dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, iż oferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, merytorycznych, cechach użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych. Zamawiający dopuszcza użycie materiałów i urządzeń posiadających parametry co najmniej tożsame z głównymi parametrami materiałów i urządzeń opisanych w SWZ, które to parametry są konieczne dla zapewnienia zasadniczej funkcji przewidzianej dla danego materiału lub urządzenia. Jeżeli użyto w opisie przedmiotu zamówienia, SWZ lub dodatkach wymóg posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do ww. wymogów lub odniesień Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w treści oferty w jakim zakresie składa ofertę równoważną oraz jest obowiązany przedstawić w ofercie dowody, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.6. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy: Nie dotyczy 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Internal identifierczęść nr 3 zamówienia
Additional classification (cpv): 44211100 Modular and portable buildings
LotLOT-0004
Titleczęść nr 4 zamówienia pn.„Dostawa masztu oświetleniowego na kołach, teleskopowych masztów oświetleniowych i przedłużaczy”
Description1. Przedmiotem części nr 4 zamówienia jest wykonanie zadania pn.: .„Dostawa masztu oświetleniowego na kołach, teleskopowych masztów oświetleniowych i przedłużaczy” 2. Przedmiot zamówienia na część nr 4 należy wykonać zgodnie z projektem/wzorem umowy, szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia oraz obowiązującymi przepisami prawa.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymagania formalne oraz szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu, jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1) wzór/projekt umowy - stanowiący dodatek nr 5 d do SWZ , 2) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - stanowiący dodatek nr 6 d do SWZ ; 4.Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ określił wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia w tym w umowie oraz szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. 5.Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń, dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, iż oferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, merytorycznych, cechach użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych. Zamawiający dopuszcza użycie materiałów i urządzeń posiadających parametry co najmniej tożsame z głównymi parametrami materiałów i urządzeń opisanych w SWZ, które to parametry są konieczne dla zapewnienia zasadniczej funkcji przewidzianej dla danego materiału lub urządzenia. Jeżeli użyto w opisie przedmiotu zamówienia, SWZ lub dodatkach wymóg posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do ww. wymogów lub odniesień Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w treści oferty w jakim zakresie składa ofertę równoważną oraz jest obowiązany przedstawić w ofercie dowody, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.6. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy: Nie dotyczy 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Internal identifierczęść nr 4 zamówienia
Additional classification (cpv): 31224810 Extension cables, 31518200 Emergency lighting equipment, 31521000 Lamps, 31527260 Lighting systems
LotLOT-0005
Titleczęść nr 5 zamówienia pn. „Dostawa sprzętu kwatermistrzowskiego”
Description1. Przedmiotem części nr 5 zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dostawa sprzętu kwatermistrzowskiego”2.Przedmiot zamówienia na część nr 5 należy wykonać zgodnie z projektem/wzorem umowy, szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia oraz obowiązującymi przepisami prawa.3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymagania formalne oraz szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu, jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1) wzór/projekt umowy - stanowiący dodatek nr 5 e do SWZ , 2) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - stanowiący dodatek nr 6 e do SWZ ; 4. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ określił wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia w tym w umowie oraz szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. 5.Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń, dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, iż oferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, merytorycznych, cechach użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych. Zamawiający dopuszcza użycie materiałów i urządzeń posiadających parametry co najmniej tożsame z głównymi parametrami materiałów i urządzeń opisanych w SWZ, które to parametry są konieczne dla zapewnienia zasadniczej funkcji przewidzianej dla danego materiału lub urządzenia. Jeżeli użyto w opisie przedmiotu zamówienia, SWZ lub dodatkach wymóg posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do ww. wymogów lub odniesień Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w treści oferty w jakim zakresie składa ofertę równoważną oraz jest obowiązany przedstawić w ofercie dowody, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.6. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy: Nie dotyczy 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Internal identifierczęść nr 5 zamówienia
Additional classification (cpv): 18141000 Work gloves, 18812200 Rubber boots, 39511100 Blankets, 39512000 Bed linen, 39522520 Camp beds, 39522530 Tents, 39715200 Heating equipment, 39721310 Air heaters, 39721320 Air dryers, 44511120 Shovels, 44613000 Large containers, 44613300 Standard freight containers, 39370000 Water installations
LotLOT-0006
Titleczęść nr 6 zamówienia pn. „Dostawa defibrylatorów, manekinów i fantomów do nauki resuscytacji”
Description1. Przedmiotem części nr 6 zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dostawa defibrylatorów, manekinów i fantomów do nauki resuscytacji”.2.Przedmiot zamówienia na część nr 6 należy wykonać zgodnie z projektem/wzorem umowy, szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia oraz obowiązującymi przepisami prawa.3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymagania formalne oraz szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu, jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1) wzór/projekt umowy - stanowiący dodatek nr 5 f do SWZ , 2) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - stanowiący dodatek nr 6 f do SWZ ; 4. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ określił wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia w tym w umowie oraz szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia 5.Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń, dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, iż oferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, merytorycznych, cechach użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych. Zamawiający dopuszcza użycie materiałów i urządzeń posiadających parametry co najmniej tożsame z głównymi parametrami materiałów i urządzeń opisanych w SWZ, które to parametry są konieczne dla zapewnienia zasadniczej funkcji przewidzianej dla danego materiału lub urządzenia. Jeżeli użyto w opisie przedmiotu zamówienia, SWZ lub dodatkach wymóg posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do ww. wymogów lub odniesień Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w treści oferty w jakim zakresie składa ofertę równoważną oraz jest obowiązany przedstawić w ofercie dowody, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy: Nie dotyczy 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Internal identifierczęść nr 6 zamówienia
Additional classification (cpv): 35110000 Firefighting, rescue and safety equipment
LotLOT-0007
Titleczęść nr 7 zamówienia pn. „Dostawa wózka widłowego”
Description1.Przedmiotem części nr 7 zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dostawa wózka widłowego”. 2.Przedmiot zamówienia na część nr 7 należy wykonać zgodnie z projektem/wzorem umowy, szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia oraz obowiązującymi przepisami prawa.3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymagania formalne oraz szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu, jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1) wzór/projekt umowy - stanowiący dodatek nr 5 g do SWZ , 2) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - stanowiący dodatek nr 6 g do SWZ ; 4.Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ określił wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia w tym w umowie oraz szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia 5.Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń, dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, iż oferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, merytorycznych, cechach użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych. Zamawiający dopuszcza użycie materiałów i urządzeń posiadających parametry co najmniej tożsame z głównymi parametrami materiałów i urządzeń opisanych w SWZ, które to parametry są konieczne dla zapewnienia zasadniczej funkcji przewidzianej dla danego materiału lub urządzenia. Jeżeli użyto w opisie przedmiotu zamówienia, SWZ lub dodatkach wymóg posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do ww. wymogów lub odniesień Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w treści oferty w jakim zakresie składa ofertę równoważną oraz jest obowiązany przedstawić w ofercie dowody, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy: Nie dotyczy 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Internal identifierczęść nr 7 zamówienia
Additional classification (cpv): 42415110 Forklift trucks
LotLOT-0008
Titleczęść nr 8 zamówienia pn. Dostawa urządzeń pomiarowych: rentgenometrów i dozymetrów, filtracyjnych masek pgaz z filtropochłaniaczami, filtropochłaniaczy do masek oraz asortymentu przeciwchemicznego: indywidualnych pakietów, ubrań ochronnych jednorazowych i rękawic ochronnych”
Description1. Przedmiotem części nr 8 zamówienia jest wykonanie zadania pn.: „Dostawa urządzeń pomiarowych: rentgenometrów i dozymetrów, filtracyjnych masek pgaz z filtropochłaniaczami, filtropochłaniaczy do masek oraz asortymentu przeciwchemicznego: indywidualnych pakietów, ubrań ochronnych jednorazowych i rękawic ochronnych” 2.Przedmiot zamówienia na część nr 8 należy wykonać zgodnie z projektem/wzorem umowy, szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia oraz obowiązującymi przepisami prawa.3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym wymagania formalne oraz szczegółowe wymagania, parametry techniczne, wyposażenie oraz warunki gwarancji i serwisu, jakie musi spełniać i posiadać oferowany przedmiot zamówienia zawiera: 1) wzór/projekt umowy - stanowiący dodatek nr 5 h do SWZ , 2) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - stanowiący dodatek nr 6 h do SWZ ; 4.Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ określił wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia w tym w umowie oraz szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia 5.Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń, dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne, pod warunkiem, iż oferowany przedmiot zamówienia będzie o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, merytorycznych, cechach użytkowych, jakościowych, funkcjonalnych. Zamawiający dopuszcza użycie materiałów i urządzeń posiadających parametry co najmniej tożsame z głównymi parametrami materiałów i urządzeń opisanych w SWZ, które to parametry są konieczne dla zapewnienia zasadniczej funkcji przewidzianej dla danego materiału lub urządzenia. Jeżeli użyto w opisie przedmiotu zamówienia, SWZ lub dodatkach wymóg posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do ww. wymogów lub odniesień Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w treści oferty w jakim zakresie składa ofertę równoważną oraz jest obowiązany przedstawić w ofercie dowody, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 6. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy: Nie dotyczy 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy.
Internal identifierczęść nr 8 zamówienia
Additional classification (cpv): 35000000 Security, fire-fighting, police and defence equipment, 31642000 Electronic detection apparatus, 35113410 Garments for biological or chemical protection, 35814000 Gas masks, 38341000 Apparatus for measuring radiation, 38341200 Radiation dosimeters