681000-2026 - Competition
Greece – Building materials – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ
Description: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44111000 Building materials
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η ανάδειξη αναδόχου/αναδόχων για την προμήθεια οικοδομικών υλικών τα οποία θα χρησιμοποιηθούν από το εργατοτεχνικό προσωπικό του Δήμου Γόρτυνας, με σκοπό τη συντήρηση και επισκευή των φθορών που εντοπίζονται τόσο στους κοινόχρηστους χώρους των κοινοτήτων του Δήμου όσο και στο οδικό δίκτυο για την αποκατάσταση των επικίνδυνων φθορών που αφορούν σε όλες τις Δημοτικές ενότητες του Δήμου Γόρτυνας. Ειδικότερα περιλαμβάνει την προμήθεια οικοδομικών υλικών (Τσιμεντοσυσκευασίες 40kgr., Πλέγμα Τ139 (2,15μ.X5μ.), Χαλύβδινος οπλισμός, Νταμαρίσια άμμος , χαλίκι ) και την μεταφορά, φορτοεκφόρτωση και παράδοσή τους στα σημεία που θα υποδειχθούν από το αρμόδιο τεχνικό τμήμα του Δήμου Γόρτυνας.