681005-2026 - Competition
Sweden – IT services: consulting, software development, Internet and support – Dynamiskt inköpssystem för användargenererad data avseende bredbandsuppkoppling
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Dynamiskt inköpssystem för användargenererad data avseende bredbandsuppkoppling
Description: PTS använder idag användargenererad data avseende bredbandsuppkoppling för att göra analyser av tillgången till nätverksuppkoppling i Sverige. Datan som PTS analyserar köps in från fristående leverantörer. För att säkerställa att PTS har möjlighet att köpa kvalitativ data när behov uppkommer inrättar PTS det här DIS:et.
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0001