681027-2026 - Competition
Finland – Medical equipments – Anestesia-, teho- ja kivunhoitotarvikkeet
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Anestesia-, teho- ja kivunhoitotarvikkeet
Description: Hankinnan kohteena on Anestesia-, teho- ja kivunhoitotarvikkeet Keski-Suomen hyvinvointialueelle. Hankinta on jaettu seuraaviin tuoteryhmiin: 1. CPAP/NIV 2. ANESTESIAMASKIT 3. HENGITYSHARJOITUSVÄLINEET 4. HENGITYSLETKUSTOT 5. HENGITYSKOSTUTTIMET 6. HAPPIVIIKSET JA -MASKIT 7. INTUBAATIOPUTKET 8. NIELUPUTKET 9. ELVYTYSPALKEET 10. LÄÄKESUMUTTIMET 11. IMUKATETRIT 12. KESKUSLASKIMOKATETRIT 13. KIVUNHOITO / PUUDUTUS 14. PAINEENMITTAUS Tavoitteena on kilpailutuksen avulla saada turvalliset ja Tilaajan yksiköiden toimintaa tukevat tuotteet huomioiden toimitusvarmuus sekä hyvä yhteistyö sopimustoimittajien kanssa koko hankintakauden. Sopimus on määräaikainen ja se on voimassa kaksi vuotta Sopimuksen allekirjoittamisesta. Määräaikaisen sopimuskauden jälkeen sopimus jatkuu automaattisesti toistaiseksi voimassa olevana. Hankinnan kohteena olevat tuotteet on yksilöity tarjouspyynnön Liitteessä 1 (Tarjouslomake). Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu yksityiskohtaisesti tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Internal identifier: 612687
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lisätuotteet
Description: Hankintaan kuuluvat tuotteet ovat eritelty excel-liitteellä (Liite 1 Tarjouslomake). Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu yksityiskohtaisesti tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Internal identifier: 2.-0
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 1.-1