681142-2026 - Competition
Greece – Computer-related services – Διακήρυξη ΤΠΕ
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Διακήρυξη ΤΠΕ
Description: Διακήρυξη Διεθνούς Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για την παροχή υπηρεσιών συντήρησης και υποστήριξης συστημάτων πληροφορικής (ΙΤ) για χρονικό διάστημα 24 μηνών, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάσει τιμής ανά ομάδα.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Δεδομένου ότι οι υποδομές ΤΠΕ, τα πληροφοριακά συστήματα και οι προσφερόμενες ψηφιακές υπηρεσίες στους φοιτητές , τα μέλη ΔΕΠ και το διοικητικό ιστό , αποτελούν βασικό πυλώνα της εύρυθμης και ασφαλούς λειτουργίας του Πανεπιστημίου, στηρίζοντας σε καθημερινή βάση την εκπαιδευτική, ερευνητική και διοικητική του δραστηριότητα, και ότι η διακοπή της τεχνικής τους υποστήριξης, ακόμη και για σύντομο χρονικό διάστημα, ενέχει σοβαρό κίνδυνο για την αδιάλειπτη παροχή υπηρεσιών προς το σύνολο της πανεπιστημιακής κοινότητας, επισημαίνεται ότι η ισχύουσα σύμβαση συντήρησης λήγει στις 31.12.2026, χωρίς να υφίσταται δυνατότητα παράτασής της.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72500000 Computer-related services
Additional classification (cpv): 50312100 Maintenance and repair of mainframe computers, 50313000 Maintenance and repair of reprographic machinery, 50413000 Repair and maintenance services of checking apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Υπηρεσίες συντήρησης Η/Υ, υποστήριξης χρηστών, συντήρησης ΠΣ και υποστήριξη σχεδίου ψηφιακού μετασχηματισμού
Description: Υπηρεσίες συντήρησης Η/Υ, υποστήριξης χρηστών, συντήρησης ΠΣ και υποστήριξη σχεδίου ψηφιακού μετασχηματισμού
Internal identifier: Υπηρεσίες συντήρησης Η/Υ, υποστήριξης χρηστών, συντήρησης ΠΣ και υποστήριξη σχεδίου ψηφιακού μετασχηματισμού
Lot: LOT-0002
Title: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάσταση βλαβών της υποδομής κεντρικών διακομιστών
Description: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάσταση βλαβών της υποδομής κεντρικών διακομιστών
Internal identifier: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάσταση βλαβών της υποδομής κεντρικών διακομιστών
Main classification (cpv): 50312100 Maintenance and repair of mainframe computers
Lot: LOT-0003
Title: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάσταση βλαβών των δικτυακών εκτυπωτών/σαρωτών
Description: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάσταση βλαβών των δικτυακών εκτυπωτών/σαρωτών
Internal identifier: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάσταση βλαβών των δικτυακών εκτυπωτών/σαρωτών
Main classification (cpv): 50313000 Maintenance and repair of reprographic machinery
Lot: LOT-0004
Title: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάσταση βλαβών του δικτυακού Συστήματος Αποθήκευσης Μεγάλου Όγκου Δεδομένων
Description: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάσταση βλαβών του δικτυακού Συστήματος Αποθήκευσης Μεγάλου Όγκου Δεδομένων
Internal identifier: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάσταση βλαβών του δικτυακού Συστήματος Αποθήκευσης Μεγάλου Όγκου Δεδομένων
Lot: LOT-0005
Title: Υπηρεσίες συντήρησης Υποδομής Δικτύων – Δρομολογητών ΕΛΜΕΠΑ
Description: Υπηρεσίες συντήρησης Υποδομής Δικτύων – Δρομολογητών ΕΛΜΕΠΑ
Internal identifier: Υπηρεσίες συντήρησης Υποδομής Δικτύων – Δρομολογητών ΕΛΜΕΠΑ
Main classification (cpv): 50413000 Repair and maintenance services of checking apparatus
Lot: LOT-0006
Title: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάστασης βλαβών της Κεντρικής Συσκευής Αδιάλειπτης Παροχής Ρεύματος
Description: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάστασης βλαβών της Κεντρικής Συσκευής Αδιάλειπτης Παροχής Ρεύματος
Internal identifier: Υπηρεσίες συντήρησης και αποκατάστασης βλαβών της Κεντρικής Συσκευής Αδιάλειπτης Παροχής Ρεύματος
Lot: LOT-0007
Title: Υπηρεσίες συντήρησης υποδομής εξ αποστάσεως συνεργασίας και οπτοακουστικών μέσων
Description: Υπηρεσίες συντήρησης υποδομής εξ αποστάσεως συνεργασίας και οπτοακουστικών μέσων
Internal identifier: Υπηρεσίες συντήρησης υποδομής εξ αποστάσεως συνεργασίας και οπτοακουστικών μέσων