681155-2026 - Competition
Sweden – Inspection of ventilation system – OVK Besiktningar
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: OVK Besiktningar
Description: Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med en konsult för löpande OVK Ventilations Kontroll inom Solna Kommun och Signalistens /Solna Bostäders fastighetsbestånd.
Internal identifier: SI 2026/16
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71315410 Inspection of ventilation system
Additional classification (cpv): 71321400 Ventilation consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000
681155-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Inspektion av ventilationssystem – OVK Besiktningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: OVK Besiktningar
Intern identifierare: SI 2026/16
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000