681168-2026 - Competition
Czechia – Refuse collection services – „Zajištění svozu komunálních odpadů pro město Žamberk“ Část A) Svoz směsného komunálního odpadu Část B) Svoz a zpracování vytříděných složek komunálního odpadu
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Zajištění svozu komunálních odpadů pro město Žamberk“ Část A) Svoz směsného komunálního odpadu Část B) Svoz a zpracování vytříděných složek komunálního odpadu
Description: Část A) zakázky – Svoz směsného komunálního odpadu - Předmětem této části zakázky je poskytování služeb, které budou spočívat v zajištění svozu směsného komunálního odpadu (dále jen „SKO“) (katalogové číslo 20 03 01), jeho přeprava a předání v místě určeném zadavatelem, a to v souladu s platnými právními předpisy, zejména zákonem o odpadech a všemi jeho prováděcími vyhláškami. Stanovení rozsahu služeb: a) Pravidelný svoz SKO ze sběrných nádob umístěných u rodinných domů dle přílohy č. 1 smlouvy, Četnost: 1x za 14 dní (tj. 26 svozů za rok), Svozový den: lichý čtvrtek. b) Pravidelný svoz SKO ze sběrných nádob umístěných u bytových domů dle přílohy č. 2 smlouvy, Četnost: 1x za týden (tj. 52 svozů za rok), Svozový den: čtvrtek. c) Svoz SKO z PE pytlů v lokalitách uvedených v příloze č. 3 smlouvy, Četnost: 1x za měsíc (tj. 12 svozů za rok) Svozový den: první pondělí v měsíci. Část B) zakázky – Svoz a zpracování vytříděných složek komunálního odpadu - Předmětem této části zakázky je poskytování služeb, které budou spočívat v zajištění svozu vytříděných složek komunálního odpadu, jejich přepravu, dotřídění, předání k dalšímu využití nebo zpracování, případně odstranění v případech stanovenými právními předpisy, a dále vedení zákonem požadované evidence vztahující se k plnění předmětu veřejné zakázky, a to v souladu s platnými právními předpisy, zejména zákonem o odpadech a všemi jeho prováděcími vyhláškami včetně aktuální obecně závaznou vyhláškou města Žamberk o stanovení obecného systému odpadového hospodářství. - Předmětem této části zakázky je zajištění svozu a následného nakládání zejména s těmito vytříděnými složkami komunálního odpadu: • papír a lepenka (katalogové číslo 20 01 01), • sklo (katalogové číslo 20 01 02), • plasty (katalogové číslo 20 01 39) společně s kovy (katalogové číslo 20 01 40) a s kompozitními a nápojovými kartony (katalogové číslo 20 01 01 01), Stanovení rozsahu služeb: a) Pravidelný svoz papíru a multikomoditně sbíraných plastů společně s kompozitními a nápojovými kartony a drobnými kovy ze sběrných kontejnerů rozmístěných na veřejných stanovištích území města Žamberk podle přílohy č. 2 smlouvy Čestnost: stanovena v harmonogramu svozu dle přílohy č. 1 smlouvy b) Pravidelný svoz čirého a barevného skla ze sběrných nádob rozmístěných na území města Žamberk dle přílohy č. 2 smlouvy Četnost: stanovena v harmonogramu svozu dle přílohy č. 1 smlouvy c) Pravidelný svoz vytříděných složek komunálního odpadu ze sběrných nádob rozmístěných na území města Žamberk – systém dům od domu v lokalitách uvedených v příloze č. 3 smlouvy Četnost: stanovena v harmonogramu svozu dle přílohy č. 1 smlouvy d) prokazatelné předání vytříděných složek komunálního odpadů do zařízení k využití a zpracování odpadů dle zákona o odpadech, a to dokladem ve smyslu § 17 odst. 1 písm. c) zákona o odpadech, k opětovnému použití, recyklaci nebo jinému využití, včetně energetického využití, popřípadě odstranění v souladu s hierarchií odpadového hospodářství a právními předpisy. Předmětem služeb je dále vedení pravdivé a úplné evidence převzatých odpadů včetně zpracování čtvrtletních výkazů, součinnost při inventarizaci nádob, kontrolách a komunikační kampani na podporu třídění odpadů. Bližší specifikace předmětu veřejné zakázky je uvedena v zadávací dokumentaci.
Internal identifier: 96/2026-RM/4573
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
Additional classification (cpv): 90511200 Household-refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Část A) Svoz směsného komunálního odpadu
Description: Část A) zakázky – Svoz směsného komunálního odpadu - Předmětem této části zakázky je poskytování služeb, které budou spočívat v zajištění svozu směsného komunálního odpadu (dále jen „SKO“) (katalogové číslo 20 03 01), jeho přeprava a předání v místě určeném zadavatelem, a to v souladu s platnými právními předpisy, zejména zákonem o odpadech a všemi jeho prováděcími vyhláškami. Stanovení rozsahu služeb: a) Pravidelný svoz SKO ze sběrných nádob umístěných u rodinných domů dle přílohy č. 1 smlouvy, Četnost: 1x za 14 dní (tj. 26 svozů za rok), Svozový den: lichý čtvrtek. b) Pravidelný svoz SKO ze sběrných nádob umístěných u bytových domů dle přílohy č. 2 smlouvy, Četnost: 1x za týden (tj. 52 svozů za rok), Svozový den: čtvrtek. c) Svoz SKO z PE pytlů v lokalitách uvedených v příloze č. 3 smlouvy, Četnost: 1x za měsíc (tj. 12 svozů za rok) Svozový den: první pondělí v měsíci.
Internal identifier: A
Options:
Description of the options: Změna DPH - Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě změny zákonem stanovené sazby DPH podle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů. V takovém případě bude cena změněna o příslušnou změnu sazby DPH ode dne účinnosti nové zákonné úpravy DPH. Za této situace není třeba uzavírat dodatek ke smlouvě o dílo, postačuje uvedení správné sazby DPH na faktuře. Změna rozsahu služeb - Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě odebrání menšího množství služeb, než je předpokládáno v zadávacích podmínkách veřejné zakázky, resp. že je možné snížení celkového množství sváženého a odstraňovaného odpadu dle skutečné produkce tohoto odpadu (tzn. poptávat služby ve vztahu k menšímu počtu, než je aktuální požadovaný počet nádob, změna druhu vysýpaných nádob, změna míst výsypu apod.). Účastník se v tomto případě není oprávněn domáhat náhrady škody za takto snížený odběr předmětu plnění či rozdílu částky mezi poskytnutým plněním a předpokládaným plněním. Účastník tedy nemá nárok na úhradu jakékoliv kompenzace, náhrady, či škody, která by mu vznikla v důsledku toho, že zadavatel neodebere původně předpokládané množství služeb. - Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě poskytnutí služby ve větším rozsahu, než je předpokládáno v zadávacích podmínkách veřejné zakázky, jestliže bude objednatel větší množství služeb požadovat (tzn. poptávat služby ve vztahu k většímu počtu, než je aktuální požadovaný počet nádob, změna druhu vysýpaných nádob, změna míst výsypu, mimořádné svozy apod.). Za takto realizované služby bude dodavateli uhrazena cena v souladu s jednotkovými cenami vzešlými z tohoto zadávacího řízení. - Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy, dojde-li k podstatné změně technických, právních a jiných podmínek zajišťování plnění smlouvy nebo doplnit o požadavky na další služby, které se vztahují k předmětu veřejné zakázky a které vyplývají z potřeby komplexního nakládání s odpady objednatele, a to v závislosti na změnách platné legislativy v odpadové oblasti, nových technologií umožňujících snížení množství odpadů ukládaných na skládky apod., dále v oblasti pracovního práva, sociálního a zdravotního pojištění, účetních a daňových předpisů atp., avšak pouze písemnou dohodou smluvních stran a za předpokladu, že taková dohoda nebude v rozporu se zákonem č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů či s jinými právními předpisy (zejména se bude jednat o nárust provozních nákladů s postupným snižováním objemu odpadů). Změna v osobě dodavatele - zadavatel si tímto v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje právo změnit Poskytovatele v průběhu plnění smlouvy. Inflační doložka - zadavatel si vyhrazuje v souladu s § 100 odst. 1 zákona právo provést jednou za kalendářní rok úpravu ceny dle smlouvy, a to vždy k prvému dni kalendářního měsíce, v němž nabyla smlouva účinnosti, a na základě žádosti Poskytovatele, která musí být doručena zadavateli min. 30 dnů předem. Tuto změnu je však možné provést až po uplynutí jednoho kalendářního roku od nabytí účinnosti smlouvy. Neuhrazená část smluvní ceny dle příslušné smlouvy bude upravena v případě, že průměrný roční index spotřebitelských cen dle údajů Českého statistického úřadu, publikovaných na jeho internetových stránkách, uvedený ke kalendářnímu měsíci odpovídajícímu měsíci, v němž byla smlouva podepsána, vzroste o více než 5 %. Smluvní strany pro odstranění pochybností uvádějí, že k úpravě neuhrazené smluvní ceny dle tohoto ustanovení není třeba uzavírat dodatek ke smlouvě. Smluvní strany však mohou z důvodu právní jistoty o navýšení ceny sepsat zápis podepsaný oběma smluvními stranami. Podrobněji viz Zadávací dokumentace
Lot: LOT-0002
Title: Část B) Svoz a zpracování vytříděných složek komunálního odpadu
Description: Část B) zakázky – Svoz a zpracování vytříděných složek komunálního odpadu - Předmětem této části zakázky je poskytování služeb, které budou spočívat v zajištění svozu vytříděných složek komunálního odpadu, jejich přepravu, dotřídění, předání k dalšímu využití nebo zpracování, případně odstranění v případech stanovenými právními předpisy, a dále vedení zákonem požadované evidence vztahující se k plnění předmětu veřejné zakázky, a to v souladu s platnými právními předpisy, zejména zákonem o odpadech a všemi jeho prováděcími vyhláškami včetně aktuální obecně závaznou vyhláškou města Žamberk o stanovení obecného systému odpadového hospodářství. - Předmětem této části zakázky je zajištění svozu a následného nakládání zejména s těmito vytříděnými složkami komunálního odpadu: • papír a lepenka (katalogové číslo 20 01 01), • sklo (katalogové číslo 20 01 02), • plasty (katalogové číslo 20 01 39) společně s kovy (katalogové číslo 20 01 40) a s kompozitními a nápojovými kartony (katalogové číslo 20 01 01 01), Stanovení rozsahu služeb: a) Pravidelný svoz papíru a multikomoditně sbíraných plastů společně s kompozitními a nápojovými kartony a drobnými kovy ze sběrných kontejnerů rozmístěných na veřejných stanovištích území města Žamberk podle přílohy č. 2 smlouvy Čestnost: stanovena v harmonogramu svozu dle přílohy č. 1 smlouvy b) Pravidelný svoz čirého a barevného skla ze sběrných nádob rozmístěných na území města Žamberk dle přílohy č. 2 smlouvy Četnost: stanovena v harmonogramu svozu dle přílohy č. 1 smlouvy c) Pravidelný svoz vytříděných složek komunálního odpadu ze sběrných nádob rozmístěných na území města Žamberk – systém dům od domu v lokalitách uvedených v příloze č. 3 smlouvy Četnost: stanovena v harmonogramu svozu dle přílohy č. 1 smlouvy d) prokazatelné předání vytříděných složek komunálního odpadů do zařízení k využití a zpracování odpadů dle zákona o odpadech, a to dokladem ve smyslu § 17 odst. 1 písm. c) zákona o odpadech, k opětovnému použití, recyklaci nebo jinému využití, včetně energetického využití, popřípadě odstranění v souladu s hierarchií odpadového hospodářství a právními předpisy. Předmětem služeb je dále vedení pravdivé a úplné evidence převzatých odpadů včetně zpracování čtvrtletních výkazů, součinnost při inventarizaci nádob, kontrolách a komunikační kampani na podporu třídění odpadů.
Internal identifier: B
Description of the options: Změna DPH - Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě změny zákonem stanovené sazby DPH podle zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů. V takovém případě bude cena změněna o příslušnou změnu sazby DPH ode dne účinnosti nové zákonné úpravy DPH. Za této situace není třeba uzavírat dodatek ke smlouvě o dílo, postačuje uvedení správné sazby DPH na faktuře. Změna rozsahu služeb - Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě odebrání menšího množství služeb, než je předpokládáno v zadávacích podmínkách veřejné zakázky, resp. že je možné snížení celkového množství sváženého a odstraňovaného odpadu dle skutečné produkce tohoto odpadu (tzn. poptávat služby ve vztahu k menšímu počtu, než je aktuální požadovaný počet nádob, změna druhu vysýpaných nádob, změna míst výsypu apod.). Účastník se v tomto případě není oprávněn domáhat náhrady škody za takto snížený odběr předmětu plnění či rozdílu částky mezi poskytnutým plněním a předpokládaným plněním. Účastník tedy nemá nárok na úhradu jakékoliv kompenzace, náhrady, či škody, která by mu vznikla v důsledku toho, že zadavatel neodebere původně předpokládané množství služeb. - Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy v případě poskytnutí služby ve větším rozsahu, než je předpokládáno v zadávacích podmínkách veřejné zakázky, jestliže bude objednatel větší množství služeb požadovat (tzn. poptávat služby ve vztahu k většímu počtu, než je aktuální požadovaný počet nádob, změna druhu vysýpaných nádob, změna míst výsypu, mimořádné svozy apod.). Za takto realizované služby bude dodavateli uhrazena cena v souladu s jednotkovými cenami vzešlými z tohoto zadávacího řízení. - Zadavatel si ve smyslu § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnost změny nabídkové ceny v průběhu trvání smlouvy, dojde-li k podstatné změně technických, právních a jiných podmínek zajišťování plnění smlouvy nebo doplnit o požadavky na další služby, které se vztahují k předmětu veřejné zakázky a které vyplývají z potřeby komplexního nakládání s odpady objednatele, a to v závislosti na změnách platné legislativy v odpadové oblasti, nových technologií umožňujících snížení množství odpadů ukládaných na skládky apod., dále v oblasti pracovního práva, sociálního a zdravotního pojištění, účetních a daňových předpisů atp., avšak pouze písemnou dohodou smluvních stran a za předpokladu, že taková dohoda nebude v rozporu se zákonem č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů či s jinými právními předpisy (zejména se bude jednat o nárust provozních nákladů s postupným snižováním objemu odpadů). Změna v osobě dodavatele - zadavatel si tímto v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje právo změnit Poskytovatele v průběhu plnění smlouvy. Inflační doložka - zadavatel si vyhrazuje v souladu s § 100 odst. 1 zákona právo provést jednou za kalendářní rok úpravu ceny dle smlouvy, a to vždy k prvému dni kalendářního měsíce, v němž nabyla smlouva účinnosti, a na základě žádosti Poskytovatele, která musí být doručena zadavateli min. 30 dnů předem. Tuto změnu je však možné provést až po uplynutí jednoho kalendářního roku od nabytí účinnosti smlouvy. Neuhrazená část smluvní ceny dle příslušné smlouvy bude upravena v případě, že průměrný roční index spotřebitelských cen dle údajů Českého statistického úřadu, publikovaných na jeho internetových stránkách, uvedený ke kalendářnímu měsíci odpovídajícímu měsíci, v němž byla smlouva podepsána, vzroste o více než 5 %. Smluvní strany pro odstranění pochybností uvádějí, že k úpravě neuhrazené smluvní ceny dle tohoto ustanovení není třeba uzavírat dodatek ke smlouvě. Smluvní strany však mohou z důvodu právní jistoty o navýšení ceny sepsat zápis podepsaný oběma smluvními stranami. Podrobněji viz Zadávací dokumentace.