2. Procedure
Procedure
Title: Dráva-menti árvízvédelmi töltések vizsgálata
Description: Az Interreg VI-A Hungary-Croatia 2021-2027 DRAVADIKE & CLIMATE CHANGE HUHR/2401/2.4/016 Magyar és horvát Dráva-menti árvízvédelmi töltések vizsgálata az éghajlatváltozás hatásainak mérséklése és a környezeti értékek védelme érdekében c. projekt keretében felmérések, vizsgálatok, geofizikai és kapcsolódó feladatok ellátása vállalkozási szerződés keretében. Az eljárás az alábbi 3 részben kerül kiírásra: 1. rész: Természetvédelmi tervdokumentáció összeállítása 2. rész: Dráva-menti árvízvédelmi töltések vizsgálata és kapcsolódó szolgáltatások 3. rész: A vízvisszatartás mérnöki megtervezése az ökológiai revitalizációhoz
Internal identifier: EKR001730342026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71351710 Geophysical prospecting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Természetvédelmi tervdokumentáció összeállítása
Description: A védett természeti területeken végzett projekttevékenységek engedélyeztetése a természet védelméről szóló 1996. évi LIII. törvény szerint. 1 db természetvédelmi hatósági engedélyeztetési tervdokumentáció magyar nyelven, rövid angol összefoglalóval.
Internal identifier: EKR001730342026/1
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
Lot: LOT-0002
Title: Dráva-menti árvízvédelmi töltések vizsgálata és ka
Description: Harmonizált vizsgálati módszertan kidolgozása, 1 db egységes vizsgálati módszertani dokumentum elkészítése magyar, horvát és angol nyelven. Geofizikai vizsgálatok: 1 db magyar és 1 db angol nyelvű részjelentés, amely leírja az elvégzett geofizikai vizsgálatokat, 1 db magyar és 1 db angol nyelvű előzetes elemzési jelentés, amely betekintést nyújt a mérési eredményekbe, kiemelve a kritikus töltésszakaszokkal kapcsolatos jelentős megállapításokat és előzetes következtetéseket. A jelentés külön tartalmazza: - az azonosított kritikus gátszakaszok átfogó listáját; - az ökológiai vízmegtartási potenciállal rendelkező területek listáját; - az azonosított szakaszokat, amelyek nem minősülnek kritikusnak, de ökológiai vízmegtartás szempontjából potenciálisan értékesnek tekinthetők. 1 db magyar és 1 db angol nyelvű végleges értékelő jelentés, amely tartalmazza a geofizikai vizsgálatok eredményeinek értékelését, a legkritikusabb szakaszok ellenállási profiljainak részletes bemutatását, valamint a vízmegtartás lehetséges helyszíneit és a vízmegtartási technikákra alkalmazható elméleti módszertant. Nyári iskola szervezése és a felsőoktatásban alkalmazható oktatási anyag összeállítása: 1 db háromnyelvű (magyar, horvát és angol) felsőoktatási geofizikai tananyag, amely a fenntartható árvízvédelemre és vízgazdálkodási gyakorlatokra összpontosít, és az éghajlatváltozás hatásainak kezelésére szabott. Tartalmaz a projektből származó valós esettanulmányokat és példákat, amelyek a hallgatóknak alkalmazható ismereteket nyújtanak az árvízvédelem és a vízgazdálkodás terén. 1 db magyar és 1 db angol nyelvű terepi bemutató jelentés, amely dokumentálja az egyes terepi bemutatók módszertanát, eredményeit és a hallgatók részvételét, kiegészítve az egyes hallgatók értékelésével. Geotechnikai fúrások mintavételezéssel: 1 db magyar és 1 db angol nyelvű jelentés, amely összefoglalja a fúrások menetét, a furatok helyszíneit, paramétereit, a mintavételi pontokat, tartalmazza a fúrási jegyzőkönyveket. Talajminták laboratóriumi vizsgálata: Laboratóriumi vizsgálati jelentés Átfogó geotechnikai zárójelentés magyar és angol nyelven, amely összesíti az összes laboratóriumi adatot, eredményt és értékelést. Adatelemzés geostatisztikai módszerekkel: 1 db magyar és 1 db angol nyelvű jelentés a geostatisztikai módszerrel végzett adatelemzésről, amely kiemelve tartalmazza: - geostatisztikai elemzés eredményeit; - trendbecslési modelleket. Hidrodinamikai modellezés a töltések állapotának értékelésére: 1 db magyar és 1 db angol nyelvű jelentés a hidraulikai modell eredményeiről, amely tartalmazza: - a modell eredményei alapján kidolgozott, megvalósítható ajánlásokat a kritikus gátszakaszok megerősítésére; - a GIS-alapú térképek és a szivárgáselemzés eredményeit. 3D regionális hidrogeológiai modell a határon átnyúló árterületi térségre: 1 db magyar és 1 db angol nyelvű jelentés a 3D regionális hidrogeológiai modell eredményekről, amely tartalmazza: - a Dráva folyó és az árterület közötti felszíni és felszín alatti hidrodinamikai kapcsolatokat (vízáramlás, vízszintek, hidraulikai nyomás); - A vízmegtartó/ vízvisszatartó beavatkozások hatásainak modellezését az árterületi hidrodinamikára. - Az ökológiai helyreállításra alkalmas árterületek becslését. Műszaki konzultáció a zárójelentés elkészítéséhez: A zárójelentés fejezeteinek kidolgozása, amelyek bemutatják a műszaki leírás 2.2 fejezetében leírtak szerint a megvalósult kutatást, vizsgálatokat és a kapott eredményeket.
Internal identifier: EKR001730342026/2
Lot: LOT-0003
Title: A vízvisszatartás mérnöki megtervezése az ökológia
Description: Mérnöki tervezés az ökológiai revitalizáció támogatására vízvisszatartási megoldásokkal: 1 db magyar és 1 db angol nyelvű jelentés a vízvisszatartási megoldásokkal.
Internal identifier: EKR001730342026/3