681321-2026 - Competition
Romania – Medical consumables – Consumabile de laborator I, 6 loturi , în cadrul proiectului " Proiect 5CoEx/2026"
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Consumabile de laborator I, 6 loturi , în cadrul proiectului " Proiect 5CoEx/2026"
Description: Universitatea din București intenționează achiziția de consumabile de laborator. Achiziția se va face în cadrul proiectului 5CoEx/02.06.2026. Proiectul 5CoEx/2026 este finanțat prin PLANUL NAŢIONAL DE CERCETARE, DEZVOLTARE ŞI INOVARE PENTRU PERIOADA 2022-2027, PNCDI IV, Programul Provocări, Subprogramul Parteneriate pentru Agenda Strategică. Obiectivul general al proiectului 5CoEx/2026 îl reprezintă crearea unui Centru de Excelență pentru implementarea unui concept de economie circulară vizand reciclarea deșeurilor industriale și reducerea consumului de energie. Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4505502_2026_PAAP
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Coloane cromatografice
Description: 1 ZORBAX SB-C18,21.2x150mm,5 µm buc 1 2 300SB-C18 Narrow-Bore HPLC Col 2.1 x 150 buc 1 3 ZORBAX EP Phenyl-Hexyl,30x150mm, 5 µm buc 1 4 Eclipse AAA 4.6 x 150mm 5 µm buc 1 5 Eclipse Plus C8,4.6x100mm,5 µm buc 1
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 38432200 Chromatographs
Additional classification (cpv): 33140000 Medical consumables, 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables, 33793000 Laboratory glassware, 38437110 Pipette tips
Lot: LOT-0002
Title: Tuburi cuart
Description: 1 Tuburi din cuarț cu capac filetat (set 4 buc) set 1 2 Tuburi din cuarț (set 8 buc) set 1 3 Tuburi din cuarț (set 50 buc.) set 1 4 Balon Erlenmeyer din cuarț cu capac filetat-25 mL buc 4 5 Balon Erlenmeyer din cuarț cu capac filetat-50 mL buc 4
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33793000 Laboratory glassware
Additional classification (cpv): 33140000 Medical consumables, 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables, 38432200 Chromatographs, 38437110 Pipette tips
Lot: LOT-0003
Title: Consumabile de laborator tip A
Description: 1 Vârfuri de pipetă 0.1-10 µL pachet 5 2 Vârfuri de pipetă 2-100 µL pachet 5 3 Vârfuri de pipetă 50-1000 µL pachet 5 4 Vârfuri de pipetă 100-5000 µL pachet 5 5 Seringi de 1 mL pachet 5 6 Filtre seringă 0.20µm pentru seringi de 1 mL pachet 5 7 Pipetă automată de 0.5-10 µL buc 4 8 Pipetă automată de 10-100 µL buc 4 9 Pipetă automată de 100- 1000 µL buc 4 10 magnetic stirring bar, PTFE, cylindrical L 40 mm, bar diam. 8 mm pachet 5 11 Magnetic Stir Bar, PTFE, Smooth, 10x5mm, pk10, White pachet 5 12 tuburi eppendorf (sau echivalent) de 1,5 ml cu safe-lock sau echivalent pachet 5 13 tuburi eppendorf (sau echivalent) de 2 ml cu safe-lock sau echivalent pachet 5 14 Sticlute HPLC cu capac inclus pachet 5
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables, 33793000 Laboratory glassware, 38432200 Chromatographs, 38437110 Pipette tips
Lot: LOT-0004
Title: Manusi nitril
Description: 1 Manusi de nitril S cutie 10 2 Manusi de nitril M cutie 10 3 Manusi de nitril L cutie 10 4 Manusi de nitril XL cutie 10
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables
Lot: LOT-0005
Title: CONSUMABILE DE LABORATOR tip B
Description: 1 Pahar Erlenmeyer ISOLAB sau echivalent, 500mL cu capac cu filet buc 5 2 Capace ND8 (capac negru inchis), 1,5 mL,set de 100 buc set 5 3 Sticlute vials ND8, 1,5 mL, transparente, set de 100 buc set 5 4 Sticlute transparente ND18, 10 ml, set de 100 buc set 4 5 Capace ND18, gri cu gaura, set de 100 buc set 4 6 Capace ND18, fara gaura, septa Butyl red / PTFE grey, set de 100 buc set 6 7 Sticlute ND18, 20 ml, set 100 buc, sticla transparenta set 4 8 Flacoane sticla set 6 9 Capace cu filet set 8 10 Capace aluminiu ND20, set 10 11 manusi nitril, powder free S cut 10 12 manusi nitril.powder free M cut 10 13 bara magnetica 20*6 mm set 1 14 bara magnetica 30*6 mm set 1 15 Magnetic stirring bar, PTFE, cylindrical -diam. 3mm, lenght - 8mm buc 5 16 Micro-spatula cu lingura buc 6 17 Spatula dubla otel inox 180 mm buc 7 18 Penseta chirurgicala dreapta, 300 mm buc 2 19 Penseta chirurgicala dreapta, 130 mm buc 3 20 Parafilm sau echivalent, 50 mm x 75 m buc 10 21 bara magnetica 10*6 mm set 6 22 bara magnetica 12*3 mm set 6 23 bara magnetica triunghiulara 25*8 mm, buc 1 24 bara de recuperare magnetei, 8X250mm buc 2 25 Penseta, capăt curbat, oțel inoxidabil, 145mm buc 3 26 Palnie separare, 100mL buc 5 27 Palnie separare, 250mL buc 5 28 Refrigerent buc 1 29 balon cu fund rotund 250 mL buc 2 30 balon cu fund rotund 250 mL buc 5 31 balon cu fund rotund 250 mL buc 5 32 balon cu fund rotund 500 mL buc 4 33 balon cu fund rotund 500 mL buc 2 34 Sticluțe HPLC Volum 2 mL 1,5 gradatii), ND11, set 5 35 Capace pentru sticlute HPLC 2mL set 5 36 Sticluțe stocare ND15 cu filet, set 5 37 Capace sticluțe ND24 cu filet, set 8 38 Sticluțe stocare ND24 cu filet set 5 39 Sticluțe stocare ND24 cu filet set 5 40 Capace sticluțe ND15 cu filet set 5 41 Sticluțe stocare cu filet-4mL set 7 42 Capace sticluțe cu filet, 4 ml set 7 43 Tuburi pentru microcentrifugă, Safe-lock sau echivalent set 10 44 Tuburi pentru microcentrifugă, Safe-lock reaction tubes sau echivalent set 5 45 Seringi 1ml cu ac, set 5 46 Filtre seringi CA 0,22um 13mm diametru, set 5 47 Filtre seringi Nylon 0,22um 13mm diametru, set 5 48 Vârfuri de pipetă, nesterile, 1-200ul, PP set 10 49 Vârfuri de pipetă, nesterile, 100-1000ul, set 10 50 Vârfuri de pipetă, nesterile, 100-5000ul set 7 51 Pahar Berzelius 100 ml, 50x70 mm, borosilicate 3.3 set 5 52 Magnetic stirring bar, PTFE, cylindrical -diam. 27mm, lenght - 159mm set 1 53 Hartie de filtru, Ø 185mm, cut 2 54 Pipeta automata 0.5-10 μl, monocanal 1 buc 2 55 Pipeta automata 10-100 μl, monocanal 1 buc 4 56 Pipeta automata 100-1000 μl, monocanal 1 buc 4 57 Tuburi RMN, 5X178MM MHz 600 set 1 58 Tuburi RMN, 5X178MM MHz 600, Duran sau echivalent set 4 59 TLC plates, Silica gel 60 F 254 set 1 60 hartie de filtru, pore size 2 to 3 µm set 4 61 hartie de filtru, pore size 5 to 8 µm, set 4 62 banda teflon PFTE, 12.8mm, L=670cm rola 10 63 Conical ground joint stoppers, PP, 14/23 set 1 64 Conical ground joint stoppers, PP, 19/26 set 1 65 Conical ground joint stoppers, PP, 29/32 set 2 66 Tavite calcinare, 20mL buc 5 67 Tavite calcinare, 55mL buc 4 68 Cristalizoare, 500mL buc 5 69 Sticla de ceas, 150mm set 2 70 LLG sau echivalent -Funnel holder, with bosshead, 80mm buc 2 71 LLG sau echivalent -Funnel holder, with bosshead, 100mm buc 2 72 palnie filtrare, borosilicate 80mm buc 4 73 Piseta Nalgene sau echivalent, PE, 500mL, acetona buc 4 74 LLG sau echivalent - Piseta, verde set 1 75 LLG sau echivalent - Piseta, galben 500mL set 1 76 LLG sau echivalent - Piseta, oranj, 500mL set 1 77 Flacoane cu gura larga, 25mL buc 50 78 Flacoane cu gura larga, 50mL, 39X76mm, set 1 79 Flacoane cu capac cu filet, PP, 60mL, set 1 80 Pahare cu capac cu filet, PP, 30mL, set 1 81 Borcane cu capac cu închidere prin apăsare buc 100 82 Suport pentru tuburi centrifuga, PP, 15mL, buc 5 83 Pahare Berzelius, f.joasa, 1000mL set 1 84 Pahare Berzelius, f.joasa, 600mL, set 2 85 Pahare Berzelius, f.inalta, 150mL, set 6 86 Pahare Berzelius, f.inalta, 250mL, set 5 87 Pahare Berzelius, f.inalta, 50mL set 6
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Accesorii dedicate GC-MS
Description: 1 Liner GOLD ultra inert, cu vata de sticla set 1 2 Septumuri BTO pentru injector, set 1 3 Coloana capilara TraceGOLD, TG-5SilMS, 30m x 0.25 mm x 0.25um buc 1 4 Microseringa 10 ul buc 10 5 Ansamblu Dual Filament pentru ISQ/TSQ buc 1
Internal identifier: 6