2. Procedure
Procedure
Title: Service, reparation och reservdelar reservkraftaggregat
Description: Upphandlingen avser ett ramavtal för service, reparation och tillhandahållande av reservdelar till ESEM:s reservkraftaggregat. Syftet är att säkerställa hög driftsäkerhet genom planerat underhåll, snabb felavhjälpning och tillgång till nödvändiga reservdelar för att minimera driftstopp.
Internal identifier: UH 26-22
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50530000 Repair and maintenance services of machinery
Additional classification (cpv): 31682500 Emergency electricity equipment, 31682510 Emergency power systems
5. Lot
Lot: LOT-0000
681334-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av maskiner – Service, reparation och reservdelar reservkraftaggregat
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: UH 26-22
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat, 31682510 Reservkraftssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000