2. Procedure
Procedure
Title: acord cadru de furnizare diverse medicamente din grupa - MEDICAMENTE UTILIZATE IN CARDIOLOGIE, ANTIBACTERIENI PENTRU UZ SISTEMIC, ANTIINFLAMATOARE SI ANTIREUMATISMALE -9loturi
Description: acord cadru de furnizare diverse medicamente din grupa -MEDICAMENTE UTILIZATE IN CARDIOLOGIE, ANTIBACTERIENI PENTRU UZ SISTEMIC, ANTIINFLAMATOARE SI ANTIREUMATISMALE -9loturi detaliat in caietul de sarcini si in sectiunea loturi. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a 13 -a zi, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor- 20.
Internal identifier: 24014380_2026_PAAPD1639704;Pozitia 98/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33622100 Cardiac therapy medicinal products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: PARACETAMOLUM SOL PERF 10 MG/ML- 100 ML
Description: PARACETAMOLUM SOL PERF 10 MG/ML- 100 ML AC - min 100 max -50000 FL CSS min 2000 max 6000 FL VAL AC: MIN 567.60- MAX - 283800 val css 34056 LEI Garantie de participare : 340.56LEI
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33632100 Anti-inflammatory and anti-rheumatic products
Lot: LOT-0002
Title: EPINEPHRINUM SOL. INJ.1mg/ml
Description: EPINEPHRINUM SOL. INJ.1mg/ml AC - min 50 max -12000 FL CSS min 500 max 1500 FL VAL AC: MIN 294.55- MAX - 70692 val css 8836.50 LEI Garantie de participare : 88.36LEI
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: MOXIFLOXACINUM SOL PERF/INJ 400 mg/250 ml
Description: MOXIFLOXACINUM SOL PERF/INJ 400 mg/250 ml AC - min 5 max -1200 FL CSS min 50 max 150FL VAL AC: MIN 323.30- MAX - 77592 val css 9699 LEI Garantie de participare : 96.99LEI
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33651100 Antibacterials for systemic use
Lot: LOT-0004
Title: CEFIDEROCOLUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 1g
Description: CEFIDEROCOLUM PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 1g AC - min 100 max -2000 FL CSS min 80 max 250 FL VAL AC: MIN 68324- MAX - 1366480 val css 170810 LEI Garantie de participare : 1708.1LEI
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: CLINDAMYCINUM 300MG cpr
Description: CLINDAMYCINUM 300MG AC - min 1000 max -2400 COMP CSS min 100 max 300 COMP VAL AC: MIN 1133.13- MAX - 2719.50 val css 339.94LEI Garantie de participare : 3.39LEI
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: METRONIDAZOLUM 250mg copr.
Description: METRONIDAZOLUM 250mg copr. AC - min 3000 COMP max -22000 COMP CSS min 900 max 1800 COMP VAL AC: MIN 4290- MAX - 31460 val css 2574 LEI Garantie de participare : 25.74LEI
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM - PULB. SUSP. - 457mg/5ml 70 ML SOL
Description: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM - PULB. SUSP. - 457mg/5ml 70 ML SOL AC - min 120max -240 FL CSS min 10 max 30 FL VAL AC: MIN 2118- MAX - 4236 val css 529.50 LEI Garantie de participare : 5.29LEI
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: INDOMETACINUM 50 MG.caps.
Description: INDOMETACINUM 50 MG.caps. AC - min 7200 max -12000 CAPS CSS min 500max 1500 CAPS VAL AC: MIN 3340.80- MAX - 5568 val css 696 LEI Garantie de participare : 6.96LEI
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: AZTREONAM 1000 mg.pulb.pe.sol.inj.flac.
Description: AZTREONAM 1000 mg.pulb.pe.sol.inj.flac. AC - min 1500 max -6000 FL CSS min 250 max 750 FL VAL AC: MIN 86895- MAX - 347580 val css 43447.50 LEI Garantie de participare : 434.47LEI
Internal identifier: 9