681471-2026 - Competition
Bulgaria – Motor vehicles – PPD26-110 „Доставка на нови неупотредявани автомобили“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: PPD26-110 „Доставка на нови неупотредявани автомобили“
Description: Управителният съвет на „Електроразпределителни мрежи Запад“ ЕАД открива и провежда процедура за възлагане на обществена поръчка от вида „открита“ на основание чл. 132 във връзка с чл. 18, ал. 1, т. 1, чл. 19, ал. 2 и чл. 20, ал. 1, т. 3, б. „б“ от Закона за обществените поръчки (ЗОП), с цел сключване на договор за доставка на нови неупотребявани автомобили. Обектът на обществената поръчка e „доставка на стоки, осъществявани чрез покупка“, по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 2 от Закона за обществените поръчки (ЗОП). Всяко заинтересовано лице може да подава оферта при условие, че отговаря на изискванията на ЗОП, Правилника за прилагане на ЗОП (ППЗОП) и на изискванията на възложителя, посочени в обявлението и документацията за участие. Настоящата поръчка е разделена на 5 (пет) oбособени позиции, с предмет и прогнозни количества, както следва: Обособена позиция №1: „Доставка на нови неупотребявани високопроходими автомобили (пикап)“ – 8 (осем) броя; Обособена позиция №2: „Доставка на нови неупотребявани високопроходими автомобили“ – 43 (четиридесет и три) броя; Обособена позиция №3: „Доставка на нови неупотребявани високопроходими автомобили (М1 – SUV)“ – 2 (два) броя; Обособена позиция №4: „Доставка на нови неупотребявани автомобили плъгин хибрид 4Х2“ – 2 (два) броя; Обособена позиция №5: „Доставка на нови неупотребявани леки автомобили електрически М1“ – 10 (десет) броя. Опция: В случай на необходимост, възложителят си запазва правото да поръчва доставка на допълнителни количества (надвишаващи посочените прогнозни количества) от стоките, предмет на настоящата обществена поръчка, до достигане на максималната стойност на договорите. Предпоставки за прилагане на опцията: под „опция за доставка на допълнителни количества от стоките” следва да се разбира прилагане на едностранно право на възложителя (но не и задължение) да възложи доставка на допълнителни количества през срока на действие на договора, които ще бъдат заплащани по договорените цени. На основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП, комисията ще извърши оценка на техническите и ценовите предложения на участниците преди разглеждане на документите за съответствие с критериите за подбор. Действията на комисията ще се извършат в последователност, предвидена в чл. 61 от Правилника за прилагане на Закона за обществените поръчки (ППЗОП).
Internal identifier: 608285
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34100000 Motor vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Доставка на нови неупотребявани високопроходими автомобили (пикап)“
Description: „Доставка на нови неупотребявани високопроходими автомобили (пикап)“ – 8 (осем) броя; ​​​​​​​
Internal identifier: 608309
Lot: LOT-0002
Title: „Доставка на нови неупотребявани високопроходими автомобили"
Description: „Доставка на нови неупотребявани високопроходими автомобили“ – 43 (чериридесет и три) броя; ​​​​​​​
Internal identifier: 608450
Lot: LOT-0003
Title: „Доставка на нови неупотребявани високопроходими автомобили (M1 - SUV)"
Description: „Доставка на нови неупотребявани високопроходими автомобили (M1 - SUV)“ – 2 (два) броя; ​​​​​​​
Internal identifier: 608517
Lot: LOT-0004
Title: „Доставка на нови неупотребявани автомобили плъгин хибрид 4х2"
Description: „Доставка на нови неупотребявани автомобили плъгин хибрид 4х2" – 2 (два) броя; ​​​​​​​
Internal identifier: 608520
Lot: LOT-0005
Title: „Доставка на нови неупотребявани леки автомобили електрически M1"
Description: „Доставка на нови неупотребявани леки автомобили електрически M1" – 10 (десет) броя; ​​​​​​​
Internal identifier: 608526