681513-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of playground equipment – „Întreținere și reparații spații de joacă pentru copii, în municipiul Galați”
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Întreținere și reparații spații de joacă pentru copii, în municipiul Galați”
Description: Ofertantul va furniza următoarele servicii în cadrul acordului cadru: - Reparații echipamente - Întreținere echipamente. Valoarea estimată totală a acordului cadru este de: - minim 690.000,00 lei fără TVA; - maxim 2.070.000,00 lei fără TVA. Valoarea estimată a contractelor subsecvente este de: - minim 230.000,00 lei fără TVA; - maxim 690.000,00 lei fără TVA. Frecventa atribuirii contractelor subsecvente: Anual Cantități minime si maxime pentru contractul subsecvent: conform anexelor la caietul de sarcini. Cantități minime si maxime pentru acordul cadru: conform anexelor la caietul de sarcini. In conformitate cu prevederile înscrise în Sectiunea I.3 Numarul de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 In conformitate cu prevederile art. 160 și art. 161 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde în mod clar si complet solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in doua termene, după cum urmează: primul termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este - a 23 - a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; cel de-al doilea termen în care autoritatea contractantă va răspunde la clarificări este: a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anunțul de participare.
Internal identifier: 3814810202654
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50870000 Repair and maintenance services of playground equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Întreținere și reparații spații de joacă pentru copii, în municipiul Galați
Internal identifier: 1