See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Laboratorio- ja kuvantamispalvelut Turku ja Salo
Description: Hankinnan kohteena on laboratorio- ja kuvantamispalvelut Länsirannikon työterveys Oy:n käyttöön Turussa ja Salossa. Kilpailutuksen perusteella palveluita hankitaan kulloisenkin tarpeen mukaan. Hankinta jakaantuu osaan 1. Laboratoriopalvelut ja osaan 2. Kuvantamispalvelut. Hankinnalla haetaan kumpaankin osaan yhtä kumppania, joka pystyy tarjoamaan vaaditut laboratorio- tai kuvantamispalvelut. Sama toimija voi tuottaa myös molemmat palvelut. Tarjoajalla on siis mahdollisuus tarjota osaa 1 laboratoriopalvelut ja/tai osaa 2 Kuvantamispalvelut. Molemmat palvelut tulee olla tarjolla sekä Turussa että Salossa.
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: EU-kynnysarvon ylittävä avoin menettely
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85150000 Medical imaging services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Laboratoriopalvelut Turku ja Salo
Description: Laboratoriopalvelu koostuu näytteenotosta, tutkimuksesta ja tutkimustuloksen vastauksen kirjaamisesta.Kaikki laboratoriopalvelut tuotetaan vain tilaajan sähköisellä lähetteellä. Laboratoriotutkimuksia tulee olla saatavilla ajanvarauksella arkipäivisin klo 8-16 tarjoajan toimipisteessä Turussa ja Salossa.
Internal identifier: 2026-054248-LOT-0001
Lot: LOT-0002
Title: Kuvantamispalvelut Turku ja Salo
Description: Kuvantamispalvelu koostuu kuvantamistutkimuksesta ja tutkimustuloksen vastauksen kirjaamisesta.Kaikki kuvantamispalvelut tuotetaan vain tilaajan lähetteellä. Kuvantamistutkimuksia tulee olla saatavilla ajanvarauksella arkipäivisin klo 8-16 tarjoajan toimipisteessä Turussa ja Salossa. Magneettitutkimukset voivat olla saatavissa vain Turun toimipisteessä.
Internal identifier: 2026-054248-LOT-0002