681730-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usług w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów segregowanych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie miasta i gminy Błonie w 2027 i 2028 r., a także zagospodarowanie segregowanych odpadów z Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych (zwanym dalej PSZOK) zlokalizowanego przy ulicy Towarowej 5 w ilości około 20.000 Mg.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie poprzez odzysk lub unieszkodliwienie odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów segregowanych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie miasta i gminy Błonie, na których zamieszkują mieszkańcy, a także zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych (zwanym dalej PSZOK), zlokalizowanego przy ulicy Towarowej 5, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz : Przepisami ustawy dnia 11 września 2019r. r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2024 poz.1320) zwanej dalej ustawą, Postanowieniami niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej SWZ oraz • Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. 2025 poz.733), zwanej dalej ustawą „u.p.c.g.” • Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz.U. 2023 poz. 1587 z późn. zm.), • Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz.U. 2025 poz. 647 z późn. zm.) • Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu • odpadów komunalnych (Dz.U. 2021 poz.1530) • Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz.U. 2017 poz.2412), Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz.U. 2009 r., nr 104 poz.868), Innymi przepisami niezbędnymi do realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia. W sytuacji dotyczącej zmiany przepisów nadrzędnych odnośnie zagospodarowania odpadów komunalnych zamawiający zastrzega sobie możliwość w kwestii frakcji i kodów odpadów. Pełen opis został zawarty w SWZ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services, 90511000 Refuse collection services, 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services, 90511200 Household-refuse collection services, 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie poprzez odzysk lub unieszkodliwienie odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów segregowanych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie miasta i gminy Błonie, na których zamieszkują mieszkańcy, a także zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych (zwanym dalej PSZOK), zlokalizowanego przy ulicy Towarowej 5, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz : Przepisami ustawy dnia 11 września 2019r. r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2024 poz.1320) zwanej dalej ustawą, Postanowieniami niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej SWZ oraz • Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. 2025 poz.733), zwanej dalej ustawą „u.p.c.g.” • Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tj. Dz.U. 2023 poz. 1587 z późn. zm.), • Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tj. Dz.U. 2025 poz. 647 z późn. zm.) • Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu • odpadów komunalnych (Dz.U. 2021 poz.1530) • Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz.U. 2017 poz.2412), Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz.U. 2009 r., nr 104 poz.868), Innymi przepisami niezbędnymi do realizacji usługi będącej przedmiotem zamówienia. W sytuacji dotyczącej zmiany przepisów nadrzędnych odnośnie zagospodarowania odpadów komunalnych zamawiający zastrzega sobie możliwość w kwestii frakcji i kodów odpadów. Całość opisu zawarta została w SWZ
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services, 90511000 Refuse collection services, 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90514000 Refuse recycling services
Options:
Description of the options: Bez wznowień i opcji