2. Procedure
Procedure
Title: Zaprojektowanie i budowa drogi dla pieszych i rowerów przy drodze gminnej
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie i wykonanie drogi dla pieszych i rowerów na terenie gminy Zakroczym na działce ewidencyjnej nr 10/18 w obrębie 0008 Poligon wraz z fragmentem drogi dla pieszych, parkingiem rowerowym, oświetleniem, oznakowaniem, elementami małej architektury, zagospodarowaniem terenu oraz wszystkimi robotami i czynnościami niezbędnymi do uzyskania kompletnego, bezpiecznego i gotowego do użytkowania obiektu. 2. Zamówienie na terenie gminy Zakroczym odbywa się na rzecz realizacji wspólnego projektu inwestycyjnego pn. „Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego”, w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 – w ramach Priorytetu III „Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu” – Działanie 3.2 „Mobilność miejska w ramach ZIT” – Typ projektów: „Infrastruktura rowerowa i piesza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Powiatem Nowodworskim, Gminą Pomiechówek, Gminą Zakroczym, Miastem Nowy Dwór Mazowiecki i Gminą Nasielsk. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: 1) Załącznik nr 2 do SWZ pn. Program Funkcjonalno-Użytkowy (dalej PFU), który został opracowany dla zadań realizowanych zarówno przez Gminę Zakroczym jak i pozostałych Partnerów Projektu, 2) Załącznik nr 3 do SWZ pn. Opis przedmiotu zamówienia opracowany na podstawie PFU dla zadania realizowanego tylko przez Gminę Zakroczym w niniejszym postępowaniu (dalej OPZ). 4. Inwestycja będzie realizowana na obszarze administracyjnym województwa mazowieckiego, w powiecie nowodworskim, w gminie Zakroczym, na działce ewidencyjnej nr 10/18 w obrębie 0008 Poligon, w sąsiedztwie drogi pozostającej we własności Gminy Zakroczym. 5. Szczegółowy zakres i sposób wykonania przedmiotu zamówienia został określony w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ. 6. Przedmiot Umowy realizowany jest w dwóch etapach: 1) Etap I – opracowanie dokumentacji projektowej, 2) Etap II – wykonanie robót budowlanych. 7. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: 1) przeprowadzenie rozpoznania terenu, pomiarów geodezyjnych, inwentaryzacji i wymaganych badań podłoża; 2) pozyskanie mapy do celów projektowych oraz danych z zasobu geodezyjnego; 3) opracowanie koncepcji i kompletnej dokumentacji projektowej wielobranżowej; 4) uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii, warunków technicznych, zgód, decyzji i zezwoleń; 5) opracowanie i zatwierdzenie czasowej oraz stałej organizacji ruchu; 6) pełnienie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji robót; 7) wykonanie robót przygotowawczych, rozbiórkowych i ziemnych; 8) wykonanie konstrukcji i nawierzchni drogi dla pieszych i rowerów, drogi dla pieszych oraz parkingu rowerowego; 9) wykonanie obrzeży, krawężników, elementów odwodnienia i zabezpieczeń terenu; 10) budowę kablowego oświetlenia w technologii LED wraz z zasilaniem, sterowaniem, uziemieniem i pomiarami; 11) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu, jeżeli będą wymagane; 12) dostawę i montaż stacji naprawy rowerów, stojaków typu odwrócone „U” oraz wiaty wypoczynkowej; 13) odtworzenie terenów przyległych, humusowanie, obsianie i uporządkowanie terenu; 14) wykonanie badań, prób, dokumentacji powykonawczej i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej; 15) uzyskanie w imieniu Zamawiającego dokumentów umożliwiających legalne użytkowanie obiektu, jeżeli są wymagane; 16) oraz prace tymczasowe i towarzyszące, dostawy, usługi, opłaty, uzgodnienia i czynności, których konieczność można przewidzieć na podstawie PFU, załączników, wizji lokalnej, wiedzy zawodowej i obowiązujących przepisów, nawet jeżeli nie zostały wymienione osobno. 8. Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa, zobowiązany jest do przygotowania harmonogramu rzeczowo-finansowego i przedstawienia go do akceptacji Zamawiającemu w terminie 5 dni roboczych od dnia zawarcia umowy. 9. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie dokumentacji projektowej oraz za jakość wykonywanych robót i zastosowanych materiałów. 10. Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami (w szczególności ustawy Prawo budowlane, przepisami bhp. i p.poż oraz branżowymi), jak również zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, a także z należytą starannością, zachowaniem właściwej organizacji pracy i zapewnieniem dobrej jakości. 11. Materiały stosowane przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia powinny być fabrycznie nowe i odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, zgodnie z art. 10 ustawy Prawo budowlane oraz jakościowym i gatunkowym wymaganiom określonym w OPZ i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. Dokumenty potwierdzające wymagania Wykonawca przedłoży Zamawiającemu przed ich wbudowaniem pod rygorem nakazu rozbiórki wykonanych robót i demontażu wbudowanych materiałów na koszt Wykonawcy. 12. Wszystkie użyte materiały, wyroby oraz urządzenia muszą mieć aktualne dokumenty (atesty, aprobaty i deklaracje zgodności) dopuszczające do stosowania w budownictwie, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. 13, Wymagany okres gwarancji na opracowaną dokumentację projektową, wykonane roboty budowlane, materiały dostarczone i wbudowane oraz urządzenia dostarczone i wbudowane przez Wykonawcę wynosi minimalnie 5 lat od daty podpisania końcowego bezusterkowego protokołu odbioru robót. Wykonawca udzieli rękojmi za wady na okres nie krótszy niż okres gwarancji. Zaoferowanie wydłużonego okresu gwarancji ponad wymagany będzie dodatkowo punktowane, zgodnie z zapisami Rozdziału XXII SWZ. 14. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie maksymalnie do 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy, w tym zakończenie prac projektowych w terminie maksymalnie do 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Art. 138 ust. 4 Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45233162 Cycle path construction work
Additional classification (cpv): 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45233330 Foundation work for streets, 45233222 Paving and asphalting works, 45231400 Construction work for electricity power lines, 45233290 Installation of road signs, 45233293 Installation of street furniture, 45454100 Restoration work, 71320000 Engineering design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe zaprojektowanie i wykonanie drogi dla pieszych i rowerów na terenie gminy Zakroczym na działce ewidencyjnej nr 10/18 w obrębie 0008 Poligon wraz z fragmentem drogi dla pieszych, parkingiem rowerowym, oświetleniem, oznakowaniem, elementami małej architektury, zagospodarowaniem terenu oraz wszystkimi robotami i czynnościami niezbędnymi do uzyskania kompletnego, bezpiecznego i gotowego do użytkowania obiektu. 2. Zamówienie na terenie gminy Zakroczym odbywa się na rzecz realizacji wspólnego projektu inwestycyjnego pn. „Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego”, w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027 – w ramach Priorytetu III „Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu” – Działanie 3.2 „Mobilność miejska w ramach ZIT” – Typ projektów: „Infrastruktura rowerowa i piesza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Powiatem Nowodworskim, Gminą Pomiechówek, Gminą Zakroczym, Miastem Nowy Dwór Mazowiecki i Gminą Nasielsk. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: 1) Załącznik nr 2 do SWZ pn. Program Funkcjonalno-Użytkowy (dalej PFU), który został opracowany dla zadań realizowanych zarówno przez Gminę Zakroczym jak i pozostałych Partnerów Projektu, 2) Załącznik nr 3 do SWZ pn. Opis przedmiotu zamówienia opracowany na podstawie PFU dla zadania realizowanego tylko przez Gminę Zakroczym w niniejszym postępowaniu (dalej OPZ). 4. Inwestycja będzie realizowana na obszarze administracyjnym województwa mazowieckiego, w powiecie nowodworskim, w gminie Zakroczym, na działce ewidencyjnej nr 10/18 w obrębie 0008 Poligon, w sąsiedztwie drogi pozostającej we własności Gminy Zakroczym. 5. Szczegółowy zakres i sposób wykonania przedmiotu zamówienia został określony w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ. 6. Przedmiot Umowy realizowany jest w dwóch etapach: 1) Etap I – opracowanie dokumentacji projektowej, 2) Etap II – wykonanie robót budowlanych. 7. Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 310 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 8. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Zamawiający nie wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego, o których mowa w art. 131 ust 2 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp oraz nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji na zasadach określonych w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp ani wznowień. W zakresie warunków zdolności techniczne lub zawodowe - dysponowanie osobą /zespołem osób: Przez ww. uprawnienia budowlane Zamawiający rozumie uprawnienia budowlane, o których mowa w ustawie Prawo budowlane oraz w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2019 r. poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa lub odpowiednich przepisów obowiązujących na terenie kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uznanych przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2026 r. poz. 166). W przypadku osób, które są obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym (w rozumieniu art. 4a ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz.U. z 2025 r. poz. 1783) osoby wyznaczone do realizacji zamówienia posiadają uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi, wyszczególnione wyżej jeżeli: - nabyły kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznacznej wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiadające następującym wymaganiom: posiadają uprawnienia budowlane w specjalnościach, o których mowa w art. 14 ust. 1 pkt 2-4 ustawy Prawo budowlane; posiadają uprawnienia budowlane w zakresie odpowiadającym zakresowi specjalności, o której mowa w art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo budowlane w zakresie określonym w art. 14 ust. 3 pkt 2-4 tej ustawy, uzyskane przed dniem wejścia w życie ustawy - Prawo budowlane; - posiadają odpowiednią decyzję o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub w przypadku braku decyzji o uznaniu kwalifikacji zawodowych zostały spełnione w stosunku do tych osób wymagania, o których mowa w art. 20a ust. 2-6 ustawy o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa, dotyczące świadczenia usług transgranicznych.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp oraz nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji na zasadach określonych w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp ani wznowień. Jeżeli Zamawiający będzie przetwarzał dane osobowe osób fizycznych w celu realizacji zamówienia, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Burmistrz Zakroczymia, Rynek 5, 05-170 Zakroczym, tel. 227852145 e-mail: urzad@zakroczym.pl; 2) Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych w Urzędzie Miejskim w Zakroczymiu: tel. 22 785 21 45, e-mail: iod@zakroczym.pl; 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego; 4) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o przepisy ustawy Pzp i aktów wykonawczych; 5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia. 6) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 7) W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; 8) Posiada Pani/Pan: a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników); c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego); d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 9) Nie przysługuje Pani/Panu: a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.