2. Procedure
Procedure
Title: Δ8524
Description: ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΔΕΙΩΝ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ MICROSOFT ΜΕΣΩ ENTERPRISE AGREEMENT
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48422000 Software package suites
Additional classification (cpv): 72253200 Systems support services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Η Ε.ΥΔ.Α.Π. Α.Ε. διατηρεί δικαίωμα προαίρεσης επί της προαναφερθείσας αρχικής προϋπολογισθείσας δαπάνης του Αντικειμένου Β της σύμβασης, το οποίο αφορά στην προμήθεια επιπλέον ποσοτήτων μέρους των αδειών χρήσης, βάσει των πραγματικών αναγκών που μπορεί να προκύψουν μέχρι του ποσού των δύο εκατομμυρίων, εξακοσίων δύο χιλιάδων, τριακοσίων δεκαπέντε ευρώ και πενήντα έξι λεπτών (2.602.315,56 €), πλέον του αναλογούντος Φ.Π.Α. Το δικαίωμα προαίρεσης ενεργοποιείται εφάπαξ ή τμηματικά, ανάλογα με τις ανάγκες της ΕΥΔΑΠ Α.Ε., κατόπιν μονομερούς δήλωσής της, που κοινοποιείται στον ανάδοχο σε εύλογο χρονικό διάστημα πριν προκύψει η σχετική αναγκαιότητα, κατόπιν αιτήματος της αρμόδιας οργανωτικής μονάδας και εισήγησης του/των Διαχειριστή/ών της σύμβασης, καθώς και της έγκρισης από το αποφαινόμενο όργανο.