682192-2026 - Competition
Romania – Microscope eyepieces, condensers, collectors, tubes, stages and covers – Obiectiv microscop si Microscop inversat
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Obiectiv microscop si Microscop inversat
Description: Universitatea din București lansează Licitația deschisă pentru achiziționarea de echipamente de laborator (Obiectiv Plan Apocromat cu putere de marire 100X, compatibil cu microscopul Nikon Eclipse Ci-L, Microscop inversat cu lumina transmisa, cu fototub) necesare desfășurării activităților de cercetare din cadrul proiectului de cercetare nr. 17CoEx/2026 cu titlul Centru Național Multidisciplinar de Excelență pentru Combaterea Rezistenței la Tratamentele Antiinfecțioase, implementat în Universitatea din București. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Pot fi depuse oferte pentru: Numarul maxim de loturi: 2. Numarul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2. Concret, ofertanții pot depune ofertă pentru un lot, mai multe loturi sau toate loturile.
Internal identifier: 4505502_2026_PAAPD1639196
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38519600 Microscope eyepieces, condensers, collectors, tubes, stages and covers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Obiectiv microscop
Description: Lot 1 - Obiectiv microscop - 1 buc.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Microscop inversat
Description: Lot 2 - Microscop inversat - 1 buc.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 38510000 Microscopes