682199-2026 - Competition
Belgium – Transport services (excl. Waste transport) – Exploiteren van collectief vervoer tussen station Gent-Sint-Pieters en The Loop
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Exploiteren van collectief vervoer tussen station Gent-Sint-Pieters en The Loop
Description: Stad Gent is op zoek naar een collectieve vervoersoplossing voor werknemers van bedrijven op The Loop. De focus ligt op het beter bereikbaar maken van de westelijke lob, die op heden niet met het openbaar vervoer ontsloten is. Via de collectieve vervoersoplossing wordt een verbinding van/naar Station Gent-Sint-Pieters gerealiseerd. De uit te voeren diensten betreffen: Shuttledienst tussen Gent-Sint-Pieters en The Loop. Voor werknemers van bedrijven op The Loop wordt een collectieve vervoersoplossing per shuttlebus voorzien tussen station Gent-Sint-Pieters en The Loop. Op basis van een vast traject, met vaste rittenschema’s, twee tot drie haltes en een reservatiesysteem, wordt werknemersvervoer georganiseerd. De opdrachtnemer voorziet gedurende 3 jaar in de exploitatie en het beheer van een voldoende ruime shuttle (van minstens 18 personen) die pendelt in de ochtend -en avondspits tijdens de weekdagen (behalve op wettelijke feestdagen) volgens een bepaald rittenschema. De opdrachtnemer engageert zich tot het gebruik van zo duurzaam mogelijke voertuigen. De opdrachtnemer werkt met een digitaal reservatiesysteem, staat in voor het eerstelijnsadvies en zorgt ervoor dat de realtime-locatie en/of actuele reisdetails zichtbaar zijn voor de gebruikers. De opdrachtnemer verzamelt en verwerkt data over het gebruik van de shuttle (aantal bedrijven, aantal reservaties, bezettingsgraden, …) en de gebruikers (contactgegevens, werkgever, hoofdvervoerswijze woon-werkverplaatsing) in kader van een vlotte dienstverlening en voor rapportering (per maand en per jaar) aan de aanbestedende overheid. De bedrijven betalen het ticket. De opdrachtgever factureert het verschuldigd bedrag aan de individuele bedrijven op basis van de gereserveerde ritten. Bij de opstart informeert de opdrachtnemer de bedrijven aan The Loop over het nieuwe collectieve vervoersaanbod. De opdrachtnemer werkt samen met Stad Gent aan de promotie en bekendmaking van het collectief vervoersaanbod, onder meer via de ontwikkeling van communicatiecampagnes en contacten met bedrijven. Looptijd van de diensten: start vanaf datum van sluiting van de opdracht. De opdrachtnemer krijgt maximaal 3 maand opstarttijd (om bussen, medewerkers, reservatiesysteem, communicatie, permanentie, eventuele voorafgaande technische keuringen … te organiseren). De shuttle rijdt effectief 3 jaar (exclusief de opstarttijd).
Internal identifier: Mobiliteitsbedrijf Stad Gent - MB 03/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60000000 Transport services (excl. Waste transport)
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Mobiliteitsbedrijf Stad Gent - MB 03/2026 - 1
Description: Stad Gent is op zoek naar een collectieve vervoersoplossing voor werknemers van bedrijven op The Loop. De focus ligt op het beter bereikbaar maken van de westelijke lob, die op heden niet met het openbaar vervoer ontsloten is. Via de collectieve vervoersoplossing wordt een verbinding van/naar Station Gent-Sint-Pieters gerealiseerd. De uit te voeren diensten betreffen: Shuttledienst tussen Gent-Sint-Pieters en The Loop. Voor werknemers van bedrijven op The Loop wordt een collectieve vervoersoplossing per shuttlebus voorzien tussen station Gent-Sint-Pieters en The Loop. Op basis van een vast traject, met vaste rittenschema’s, twee tot drie haltes en een reservatiesysteem, wordt werknemersvervoer georganiseerd. De opdrachtnemer voorziet gedurende 3 jaar in de exploitatie en het beheer van een voldoende ruime shuttle (van minstens 18 personen) die pendelt in de ochtend -en avondspits tijdens de weekdagen (behalve op wettelijke feestdagen) volgens een bepaald rittenschema. De opdrachtnemer engageert zich tot het gebruik van zo duurzaam mogelijke voertuigen. De opdrachtnemer werkt met een digitaal reservatiesysteem, staat in voor het eerstelijnsadvies en zorgt ervoor dat de realtime-locatie en/of actuele reisdetails zichtbaar zijn voor de gebruikers. De opdrachtnemer verzamelt en verwerkt data over het gebruik van de shuttle (aantal bedrijven, aantal reservaties, bezettingsgraden, …) en de gebruikers (contactgegevens, werkgever, hoofdvervoerswijze woon-werkverplaatsing) in kader van een vlotte dienstverlening en voor rapportering (per maand en per jaar) aan de aanbestedende overheid. De bedrijven betalen het ticket. De opdrachtnemer factureert maandelijks het verschuldigd bedrag aan de bedrijven. De inkomsten van de tickets wordt doorgestort aan de opdrachtgever. Bij de opstart informeert de opdrachtnemer de bedrijven aan The Loop over het nieuwe collectieve vervoersaanbod. De opdrachtnemer werkt samen met Stad Gent aan de promotie en bekendmaking van het collectief vervoersaanbod, onder meer via de ontwikkeling van communicatiecampagnes en contacten met bedrijven. Looptijd van de diensten: start vanaf datum van sluiting van de opdracht. De opdrachtnemer krijgt maximaal 3 maand opstarttijd (om bussen, medewerkers, reservatiesysteem, communicatie, permanentie, eventuele voorafgaande technische keuringen … te organiseren). De shuttle rijdt effectief 3 jaar (exclusief de opstarttijd).
Internal identifier: 1
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 60000000 Servicios de transporte (excluido el transporte de residuos)
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 1