See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Materiale sanitare specifice departamentului de Cardiologie (Electrofiziologie, Ablatii Complexe, Stimulatoare Cardiace, Defibrilatoare, Resincronizare cardiaca & AP-PMSC)
Description: Furnizare Materiale sanitare - conform caiet sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi) inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 202442835702
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33141641 Probes
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Camp steril pentru proceduri de electrofiziologie tip adeziv adaptat abordului jugular si subclavicular
Description: Conform caiet sarcini. Cantitatile minime si maxime aferente contractului subsecvent precum si cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 39518200 Operating-theatre sheets
Lot: LOT-0002
Title: Campuri sterile pentru proceduri de electrofiziologie furnizate la set angiografie, sterilizate in ansamblu
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Halate sterile
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Campuri chirurgicale pentru stimulatoare cardiace furnizate la set
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Camp chirurgical pentru stimulatoare cardiace tip adeziv pentru incizie
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Sondede ablatie neirigate 4mm
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Sonde de ablatie irigate
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Sonde de ablatie irrigate cu varf poros
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Sonde de ablatie neirigate 8mm unidirectionala
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Sonde de ablatie neirigate 8mm bidirectionala
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Sonda diagnostica multipolara decapolara fixa
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Sonda diagnostica cuadripolara fixa
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Sonda diagnostica multipolara decapolara deflectabila
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Sonda diagnostica multipolara duodecapolara deflecabila
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Kit pericardiocenteza
Internal identifier: 15
Main classification (cpv): 33141200 Catheters
Lot: LOT-0016
Title: Teaca fixa armata pentru stabilizarea cateterelor de ablatie
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Teaca orientabila pentru stabilizarea cateterelor de ablatie
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Set pentru punctie transseptala
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Kit tuburi de presiune adaptat sistemului Prucka Cardiolab
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Cateter duodecapolar tip Lasso cu curbura variabila adaptat navigarii cu sistemul Carto3
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Cateter multipolar tip Pentaray adaptat navigarii cu sistemul electroanatomic Carto3
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Cateter de ablatie 4 mm neirigat adaptat navigarii cu sistemul Carto3
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Cateter de ablatie irigat adaptat navigarii cu sistemul Carto3
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Cateter de ablatie irigat cu sensor pentru forta de contact adaptat sistemului Carto3
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Patch compatibil system electroanatomic Carto3
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Tubulatura pentru ablatie sonde irrigate adaptata pompei Webster Smart Ablate
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Tubulatura pentru conectarea sondelor irrigate la pompa IBI
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Conector pentru conectarea sondei irrigate standard la sistemul Carto3
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Conector pentru conectarea sondei irrigate dotate cu senzor pentru forta de contact la sistemul Carto3
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Conector pentru conectarea sondei Lasso / Pentaray adaptat navigarii cu sistemul electroanatomic Carto3
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Sonda pentru stimulare temporara
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Kit stimulare neinvaziva transcutanata a nervului vag
Internal identifier: 32
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Lot: LOT-0033
Title: Teste pentru monitorizarea automata a coagularii intraprocedural
Internal identifier: 33
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
Lot: LOT-0034
Title: Set care contine stent graft (endograft) pentru aorta toracica si sistem introducator
Internal identifier: 34
Main classification (cpv): 33184300 Artificial parts of the heart
Lot: LOT-0035
Title: Set care contine stent graft (endograft) pentru aorta abdominala si sistem introducator
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: Cateter de ablatie irigat adaptat navigarii cu sistemul Carto 3 cu posibilitatea de livrare radiofrecventa cu putere inalta
Internal identifier: 36