2. Procedure
Procedure
Title: 2026 Tjenesteavtale innleie av lastebil med sjåfør - Markedsdialog
Description: Trondheim kommune, ved Bydrift (avdeling Veg, og Idrett, park og skog), forbereder en ny rammeavtale for innleie av lastebil med sjåfør. Behovet omfatter i hovedsak 3- og 4-akslede biler, semitrailere og biler med tilhenger for anleggs- og tippkjøring (primært bortkjøring av snø og transport av strøsand). Trondheim kommune har et strategisk mål om at kjøretøy i kommunens tjenester skal være utslippsfrie fra 01.01.2027.
Internal identifier: 2026/35291
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60181000 Hire of trucks with driver
Additional classification (cpv): 34143000 Winter-maintenance vehicles, 34144400 Road-maintenance vehicles, 60100000 Road transport services, 60180000 Hire of goods-transport vehicles with driver, 90620000 Snow-clearing services