682427-2026 - Competition
Denmark – Engineering services – EU-udbud af totalrådgivning til etablering af 60 kV Søkabler, Samsø
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: EU-udbud af totalrådgivning til etablering af 60 kV Søkabler, Samsø
Description: Ordregiver ønsker med nærværende udbud indgåelse af én Rådgiveraftale med én leverandør vedrørende totalrådgivning til etablering af 60 kV Søkabel til Samsø. Ordregiver efterspørger en totalrådgiver, der kan stå for al teknisk rådgivning, herunder projektering af og tilsyn samt byggeledelse under udførelse det samlede projekt vedrørende etablering af 60 kV Søkabler til Samsø. Dette indebærer både bygherrerådgivning samt konkret rådgivning for udførelse af projektet. Overordnet vil rådgiveropgaven bestå af forundersøgelser, projektering, myndighedsbehandling, gennemførelse af udbud på søkabler og installation samt projektledelse og byggeledelse igennem hele projektet frem til dokumentation og aflevering. Formålet er overordnet at etablere en driftssikker 60 kV-forbindelse til Samsø. For yderligere oplysninger og mere detaljeret beskrivelse af rådgiveropgaven henvises til Udbudsmaterialet.
Internal identifier: 803869
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71300000 Engineering services
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services, 71311000 Civil engineering consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000