682478-2026 - Competition
Poland – Diesel oil – „Zakup i sukcesywna dostawa oleju napędowego dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim sp. z o.o.”
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Zakup i sukcesywna dostawa oleju napędowego dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim sp. z o.o.”
Description: Przedmiotem zamówienia w ramach zamówienia podstawowego jest sukcesywna dostawa 1 257,728 m3 (1 257 728 litrów) oleju napędowego. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp polegającego na dostawie do siedziby Zamawiającego maksymalnie do 186 m3 (186 000 litrów) oleju napędowego. Warunki realizacji zamówienia określone zostały w Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej "SWZ") oraz we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Internal identifier: 899/2026/020
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 378 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.), zwaną dalej „ustawą Pzp” oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie. Zamawiający zastosuje tzw. procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy: 1) Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4 ustawy Pzp, 2) Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, 3) Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) zwanej dalej „ustawą sankcyjną”, 4) Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.), zwanego dalej „rozporządzeniem 833/2014”. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 ustawy Pzp lub art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki określone w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający oceni, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w pkt 7.3., są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w pkt 7.3., nie będą wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia żaden z Wykonawców nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Zamawiający bada, czy nie zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Wszelkie dokumenty sporządzone w języku obcym muszą zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/mzk_gorzow Każdy Wykonawca dołącza do oferty aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postepowaniu. Oświadczenie Wykonawca składa na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (zwanym dalej „JEDZ”), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia składa oświadczenie JEDZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. Każdy Wykonawca/każdy z Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają wraz z ofertą w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, oświadczenie potwierdzające, że nie zachodzą w stosunku do Wykonawcy, oraz podwykonawcy i/lub dostawcy, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia przesłanki wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby uprawnione do reprezentacji podmiotu udostępniającego zasoby, oświadczenie potwierdzające, że nie zachodzą w stosunku do tego podmiotu przesłanki wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09134100 Diesel oil
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp polegającego na dostawie do siedziby Zamawiającego maksymalnie do 186 m3 (186 000 litrów) oleju napędowego. Warunki realizacji zamówienia w ramach prawa opcji określone zostały we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.