682528-2026 - Planning
Poland – Forestry services – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w roku 2027 na terenie Nadleśnictwa Lubsko
Prior information notice or a periodic indicative notice used to shorten time limits for receipt of tenders
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w roku 2027 na terenie Nadleśnictwa Lubsko
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U.2026.663– „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania (i zrywki), gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa oraz gospodarka łąkowo-rolna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko do wykonania w 2027r. .
Internal identifier: SA.270.8.2026
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
Additional classification (cpv): 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services, 77210000 Logging services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77230000 Services incidental to forestry, 75251120 Forest-firefighting services, 77110000 Services incidental to agricultural production, 77100000 Agricultural services
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 1/27 Pozyskanie w leśnictwach nr 01/02/03 (leśnictwa: Przyborowice, Starosiedle, Dąbrowa)
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 . – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: 1/27 Pozyskanie w leśnictwach nr 01/02/03 (leśnictwa: Przyborowice, Starosiedle, Dąbrowa)
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77231000 Forestry management services
Options:
Description of the options: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 2/27 Pozyskanie w leśnictwach nr 04/05/08 (leśnictwa: Mierków, Biecz, Nabłoto)
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: 2/27 Pozyskanie w leśnictwach nr 04/05/08 (leśnictwa: Mierków, Biecz, Nabłoto)
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet 3/27 Pozyskanie w leśnictwach nr 06/09/12 (leśnictwa: Jeziory Dolne, Marianka, Gręzawa)
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu pozyskania do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: 3/27 Pozyskanie w leśnictwach nr 06/09/12 (leśnictwa: Jeziory Dolne, Marianka, Gręzawa)
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77200000 Forestry services, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77231000 Forestry management services
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet 4/27 Gospodarka łąkowo-rolna, ochrona przeciwpożarowa.
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej obejmujące prace polegające na uprawie roli, łąk i pastwisk oraz gruntów uprawianych rolniczo, ochrona przeciwpożarowa. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: 4/27 Gospodarka łąkowo-rolna, ochrona przeciwpożarowa.
Additional classification (cpv): 77230000 Services incidental to forestry, 77100000 Agricultural services, 75251120 Forest-firefighting services, 77110000 Services incidental to agricultural production
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet 5/27 w leśnictwach nr 13/14/15 (leśnictwa: Świbna, Jasień, Łukaw)
Internal identifier: 5/27 Pozyskanie w leśnictwach nr 13/14/15 (leśnictwa: Świbna, Jasień, Łukaw)
Lot: LOT-0007
Title: Pakiet 6/27 Pozyskanie w leśnictwach nr 16/17 (leśnictwa: Bronice Czerna)
Internal identifier: 6/27 Pozyskanie w leśnictwach nr 16/17 (leśnictwa: Bronice Czerna)
Lot: LOT-0008
Title: Pakiet 7/27 Zagospodarowanie w leśnictwach nr 01/02/03 (leśnictwa: Przyborowice, Starosiedle, Dąbrowa)
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania, hodowli, ochrony lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: 7/27 Zagospodarowanie w leśnictwach nr 01/02/03 (leśnictwa: Przyborowice, Starosiedle, Dąbrowa)
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services
Lot: LOT-0009
Title: Pakiet 8/27 Zagospodarowanie w leśnictwach 04/05/08 (leśnictwa: Mierków, Biecz, Nabłoto)
Internal identifier: 8/27 Zagospodarowanie w leśnictwach 04/05/08 (leśnictwa: Mierków, Biecz, Nabłoto)
Lot: LOT-0010
Title: Pakiet 9/27 Zagospodarowanie w leśnictwach 06/09/12 (leśnictwa: Jeziory Dolne, Marianka, Gręzawa)
Internal identifier: 9/27 Zagospodarowanie w leśnictwach 06/09/12 (leśnictwa; Jeziory Dolne, Marianka, Gręzawa)
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77230000 Services incidental to forestry, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77231600 Afforestation services, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services
Lot: LOT-0011
Title: Pakiet 10/27 Zagospodarowanie w leśnictwach 07/10/11 (leśnictwa: Nowa Rola, Tuplice, Zasieki)
Internal identifier: 10/27 Zagospodarowanie w leśnictwach 07/10/11 (leśnictwa: Nowa Rola, Tuplice, Zasieki)
Lot: LOT-0014
Title: Pakiet 11/27 Zagospodarowanie w leśnictwach 13/14/15/16/17 (leśnictwa: Świbna, Jasień, Łukaw, Bronice, Czerna)
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663– „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu zagospodarowania, hodowli, ochrony lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: 11/27 Zagospodarowanie w leśnictwach 13/14/15/16/17 (leśnictwa: Świbna, Jasień, Łukaw, Bronice, Czerna)
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77230000 Services incidental to forestry, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services
Lot: LOT-0015
Title: Pakiet 12/27 Szkółka Leśna Marianka
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: – Dz. U. z 2026 r. poz. 663„Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lubsko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Internal identifier: 12/27 Szkółka Leśna Marianka
Additional classification (cpv): 77230000 Services incidental to forestry, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services