682535-2023 - ResultRomania-Cluj-Napoca: Industrial machinery
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
FURNIZARE ECHIPAMENTE PENTRU DOTARE HALA FUTURE FACTORY 3: LABORATOR CERCETARE INDUSTRIALA, DEZVOLTARE EXPERIMENTALA & PROTOTIPARE / DEZVOLTARE & TESTARE PRODUS & SOLUTII TEHNICE (NIVEL -2)
Reference number: 8
II.1.2.
Main CPV code
42000000 Industrial machinery
II.1.4.
Short description
Contractul are ca obiect furnizarea de echipamente in vederea dotarii halei Future Factory din cadrul proiectului “Centrul de Excelență pentru Mobilă - Cluster Mobilier Transilvan”, respectiv:
1. Masină de injecție robotizat
2. Masină de injecție robotizată 2
3. Dezumidificator
4. Instalație de răcire și temperare
5. Sistem de manevrare matrițe
6. Matriță test injecție plastic spătar
7. Matriță test injecție plastic bază scaun
8. Linie de injectat burete robotizată
9. Matrită test injectie burete model 500 x 500 mm
10. Matriță test injecție burete model 700 x 500 mm
11. Matriță test injecție burete model 1000 x 1000 mm
Durata de livrare a echipamentelor: conform informatii din cadrul caietului de sarcini
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 16 zile.
In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate în termenul prevazut in anuntul de participare, autoritatea contractantă va raspunde consolidat tuturor solicitarilor de clarificari in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Caracteristicile tehnice minimale ale produselor ce urmeaza a fi livrate se regasesc in caietul de sarcini anexat anuntului de
participare