682793-2026 - Competition
Romania – Analysers – Furnizare Analizor elementar de carbon organic și azot total în medii solide
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare Analizor elementar de carbon organic și azot total în medii solide
Description: Furnizare Analizor elementar de carbon organic și azot total în medii solide în cadrul proiectului Centrul de excelenta in cercetare pentru promovarea neutralitatii si rezilientei climatice prin agricultura – AgroCliN, în conformitate cu specificatiile din caietul de sarcini. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta a stabilit ca termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea Contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare adresate de operatorii economici cu 10 zile anterior datei limita de depunere a ofertelor la solicitarile de clarificari primite cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4288381_2026_PAAPD1639985
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38434000 Analysers
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Furnizare Analizor elementar de carbon organic și azot total în medii solide - 1 buc, conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini.
Internal identifier: 1