2. Procedure
Procedure
Title: „Furnizarea, implementarea și operaționalizarea de soluții digitale integrate pentru digitalizarea serviciilor publice în cadrul proiectului „Implementarea soluțiilor digitale la nivelul serviciilor publice ale Comunei Sânpaul”
Description: Achiziția are ca obiect furnizarea și implementarea de soluții digitale integrate pentru digitalizarea serviciilor publice la nivelul U.A.T. Comuna Sânpaul. Contractul vizează dezvoltarea, testarea și pilotarea unor soluții digitale interoperabile, în cadrul unei platforme integrate de tip e-guvernare, inclusiv componente de tip SaaS, în vederea modernizării administrației publice locale și a facilitării accesului cetățenilor și al mediului de afaceri la servicii digitale. Soluțiile vor fi utilizate la nivelul U.A.T. Comuna Sânpaul și vor asigura: - digitalizarea și automatizarea proceselor administrative, - acces digital la servicii publice pentru cetățeni și mediul de afaceri, - interoperabilitatea și integrarea sistemelor informatice, - creșterea eficienței operaționale și a calității serviciilor publice.
Internal identifier: 5/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 72262000 Software development services, 72267100 Maintenance of information technology software, 72268000 Software supply services