2. Procedure
Procedure
Title: „Echipamente pentru cercetare industrilala aferenta activitatii Cercetare a subsistemelor pentru vehicule electrice aeriene si a utilizarii energiei regenerabile in aplicatii de mobilitate electrica – Partea a II-a”
Description: Furnizare „Echipamente pentru cercetare industrilala aferenta activitatii Cercetare a subsistemelor pentru vehicule electrice aeriene si a utilizarii energiei regenerabile in aplicatii de mobilitate electrica – Partea a II-a” necesare în cadrul proiectului „Ro-Green Sustainable Electric Mobility Solutions”, cod SMIS 336225, finanțat prin Programul Creștere Inteligentă, Digitalizare și Instrumente Financiare 2021–2027 (PCIDIF). Contractului de Finanțare nr. 390085/11.11.2025, conform caietului de sarcini, in vederea dezvoltarii de soluții avansate de mobilitate verde, până la nivelul TRL 9, prin integrarea tehnologiilor moderne în domeniul mobilității electrice terestre și aeriene, ceea ce va permite: • Consolidarea capacității de cercetare și inovare în mobilitate verde la nivel regional. • Extinderea colaborării public–private și creșterea competitivității partenerilor industriali. Specificațiile tehnice care indică o anumită origine, sursă, producție, un procedeu special, o marcă de fabrică sau de comerț, un brevet de invenție, o licență de fabricare sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a tipului de produs și nu are ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse, aceste specificații vor fi considerate ca având mențiunea ”sau echivalent” cu excepția situației unde se specifică altceva. Se vor achizitiona: Software simulare electromagnetică – 1 buc., Stație lipire cu IR – 1 buc., Sistem de măsurare a forței de tracțiune pentru aparate de zbor – 1 buc., Simulator lumină solară – 1 buc., Sistem de analiză electrică și spectrală – 1 buc., Sistem integrat de testare și analiză energetică DC/AC – 1 buc. conform caietului de sarcini. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere ale ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere ale ofertelor este de 18 zile.
Internal identifier: 4288306_2026_ PAAPD1636310
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38970000 Research, testing and scientific technical simulator
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: -Software simulare electromagnetică
Description: Se va achizitiona: un Software simulare electromagnetică, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 48150000 Industrial control software package
Lot: LOT-0002
Title: -Stație lipire cu IR
Description: Se va achizitiona: 1 buc. Stație lipire cu IR, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 38510000 Microscopes, 38540000 Machines and apparatus for testing and measuring, 42661100 Soldering equipment
Lot: LOT-0003
Title: -Sistem de măsurare a forței de tracțiune pentru aparate de zbor
Description: Se va achizitiona: 1 buc. Sistem de măsurare a forței de tracțiune pentru aparate de zbor, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 38540000 Machines and apparatus for testing and measuring
Lot: LOT-0004
Title: -Simulator lumină solară
Description: Se va achizitiona: 1 buc. Simulator lumină solară, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: -Sistem de analiză electrică și spectrală
Description: Se va achizitiona: 1 buc. Sistem de analiză electrică și spectrală, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 31154000 Uninterruptible power supplies, 38433300 Spectrum analyser
Lot: LOT-0006
Title: -Sistem integrat de testare și analiză energetică DC/AC
Description: Se va achizitiona: 1 buc. Sistem integrat de testare și analiză energetică DC/AC, conform caietului de sarcini.
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 31154000 Uninterruptible power supplies, 33111640 Thermographs, 38342000 Oscilloscopes