683341-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbiór, transport i utylizacja odpadów niebezpiecznych z miejscowości Kozy w Gminie Dobrzany
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór, transport i utylizacja odpadów niebezpiecznych z miejscowości Kozy w Gminie Dobrzany
Description: Przedmiotem zamówienia jest usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i magazynowanych na terenie nieruchomości położonej w miejscowości Kozy (działka nr 499/8) obręb Kozy) w Gminie Dobrzany, na terenie hali magazynowej, umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w beczkach o różnych pojemnościach, mauzerach, big bagach itp.) oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwiania. Lokalizacja nieruchomości oraz jej oznaczenie w formie mapy stanowi Załącznik nr 12 do SWZ. Szacunkowa ilość odpadów wynosi około 300,00 Mg - zgodnie ze stanem wynikającym z opinii z dnia 31 sierpnia 2016 r., sporządzonej przez Kierownika Zakładu Analizy Instrumentalnej dr hab. inż. Jacka A. Srokę, nr sprawy LDZ PG/8976/16, RSD 647/16, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, al. Piastów 42, 71-065 Szczecin, stanowiącej załącznik nr 15 do SWZ. Rozliczenie wynagrodzenia nastąpi na podstawie rzeczywistej ilości odpadów usuniętych i przekazanych do zagospodarowania, potwierdzonej stosowną dokumentacją.
Internal identifier: ZP.271.27.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający skraca termin składnia ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający uzyskał możliwość usunięcia odpadów niebezpiecznych z terenu Gminy Dobrzany w związku z pozyskaniem finansowania zewnętrznego na ww. cel. Wcześniejsze usunięcie odpadów było niemożliwe ze względu na zbyt wysokie koszty utylizacji odpadów. Zamawiający przyspiesza termin składnia ofert w związku z koniecznością usunięcia i utylizacji w krótkim terminie realizacji, co jest związane z koniecznością rozliczenia dotacji do końca bieżącego roku. Gmina uzyskała informację o możliwości uruchomienia dotacji przez Ministra Klimatu i Środowiska pismem o numerze DGO-SGO.055.218.2025.WK z dnia 09.09.2026 r. Procedura podpisania umowy dotacyjnej jest w toku. Ponadto, magazynowane nielegalnie odpady niebezpieczne ze względu na swoje właściwości (toksyczność, palność, reaktywność) stanowią bezpośrednie źródło ryzyka dla zdrowia okolicznych mieszkańców oraz ekosystemu. Przechowywanie odpadów w obecnym miejscu (nieprzystosowana hala) generuje podwyższone ryzyko katastrofy ekologicznej, zwłaszcza, że w ostatnim czasie doszło do wycieku substancji z magazynowanych beczek. Dalsze zwlekanie z ich utylizacją zwiększa ryzyko m.in. emisji substancji szkodliwych do atmosfery, skażenia gleby i wód gruntowych czy pożaru/wybuchu.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90512000 Refuse transport services, 90511000 Refuse collection services, 90520000 Radioactive-, toxic-, medical- and hazardous waste services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i magazynowanych na terenie nieruchomości położonej w miejscowości Kozy (działka nr 499/8) obręb Kozy) w Gminie Dobrzany, na terenie hali magazynowej, umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w beczkach o różnych pojemnościach, mauzerach, big bagach itp.) oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości odpadów ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwiania. Lokalizacja nieruchomości oraz jej oznaczenie w formie mapy stanowi Załącznik nr 12 do SWZ. Szacunkowa ilość odpadów wynosi około 300,00 Mg - zgodnie ze stanem wynikającym z opinii z dnia 31 sierpnia 2016 r., sporządzonej przez Kierownika Zakładu Analizy Instrumentalnej dr hab. inż. Jacka A. Srokę, nr sprawy LDZ PG/8976/16, RSD 647/16, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, al. Piastów 42, 71-065 Szczecin, stanowiącej załącznik nr 15 do SWZ. Rozliczenie wynagrodzenia nastąpi na podstawie rzeczywistej ilości odpadów usuniętych i przekazanych do zagospodarowania, potwierdzonej stosowną dokumentacją
Main classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment