683624-2026 - Competition
Romania – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – Sistem complet de digestie cu microunde pentru probe geologice dificile echipat cu aparat distilare acizi si aparat de curățare vesela de digestie in vapori de acid azotic
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Sistem complet de digestie cu microunde pentru probe geologice dificile echipat cu aparat distilare acizi si aparat de curățare vesela de digestie in vapori de acid azotic
Description: Sistem complet de digestie cu microunde pentru probe geologice dificile echipat cu aparat distilare acizi si aparat de curățare vesela de digestie in vapori de acid azotic necesar pentru asigurarea unui flux integrat de pregătire și prelucrare a probelor geologice în cadrul activităților de cercetare desfășurate prin proiectul 4CoEx/2026 – „Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale”. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: PAAPD1635861
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Sistem complet de digestie cu microunde pentru probe geologice dificile echipat cu aparat distilare acizi si aparat de curățare vesela de digestie in vapori de acid azotic. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 51000000 Installation services (except software), 80500000 Training services