683751-2026 - Competition
Romania – Laboratory reagents – Consumabile si reactivi de laborator
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Consumabile si reactivi de laborator
Description: Achizitie Consumabile si reactivi de laborator: • Lot 1 - Kit-uri de reactivi chimici - (25 reper) • Lot 2 - Reactivi chimici ( 26 reper) • Lot 3 - Medii de cultura (7 reper) si • Lot 4 - Consumabile de laborator (19 reper) in cadrul proiectului: " PN-IV-P6-6.1-CoEx-2024-0196 - Centrul Național Multidisciplinar de Excelență pentru Combaterea Rezistenței la Tratamente Anti-infecțioase ", Cod proiect: 17CoEx/2026 - conform documentatie atribuire. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor
Internal identifier: Nr. 13 -LD - COEX/ 2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Kit-uri de reactivi chimici - (25 reper)
Description: Lot 1 - Kit-uri de reactivi chimici - (25 reper) - conform documentatie atribuire
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Reactivi chimici ( 26 reper)
Description: Lot 2 - Reactivi chimici ( 26 reper) - conform documentatie atribuire
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Medii de cultura (7 reper)
Description: Lot 3 - Medii de cultura (7 reper) - conform documentatie atribuire
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 24931250 Culture medium
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 - Consumabile de laborator (19 reper)
Description: Lot 4 - Consumabile de laborator (19 reper) - conform documentatie atribuire
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33793000 Laboratory glassware