683902-2026 - Competition
Romania – Motor vehicle insurance services – Servicii de Asigurare a autovehiculelor (RCA si CASCO)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de Asigurare a autovehiculelor (RCA si CASCO)
Description: Achizitia de Servicii de Asigurare a autovehiculelor (RCA si CASCO) pentru parcul auto al Serviciului de Ambulanta Bucuresti Ilfov conform cerintelor din Caietul de Sarcini. Lotul 1 - Servicii de Asigurare a autovehiculelor CASCO Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 Luna acoperire cu polita CASCO Cantitatea maxima a acordului cadru este de 12 Luni acoperire cu polita CASCO Cantitatea minima ce poate face obiect unui singur contract subsecvent este de 1 Luna ( polita CASCO cu valabilitatea de 1 luna ) Cantitatea maxima ce poate face obiect unui singur contract subsecvent este de 6 Luni ( polita CASCO cu valabilitatea de 6 luni ) Lotul 2 - Servicii de Asigurare a autovehiculelor RCA Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 Luna acoperire cu polita RCA Cantitatea maxima a acordului cadru este de 12 Luni acoperire cu polita RCA Cantitatea minima ce poate face obiect unui singur contract subsecvent este de 1 Luna ( polita RCA cu valabilitatea de 1 luna ) Cantitatea maxima ce poate face obiect unui singur contract subsecvent este de 6 Luni ( polita RCA cu valabilitatea de 6 luni )
Internal identifier: 26361041_2026_PAAP.E1 si E2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66514110 Motor vehicle insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Servicii de asigurare facultativa a autovehiculelor (CASCO)
Description: Servicii de Asigurare Facultativa a autovehiculelor CASCO pentru parcul auto al Serviciului de Ambulanta Bucuresti Ilfov conform cerintelor din Caietul de Sarcini. Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 Luna acoperire cu polita CASCO Cantitatea maxima a acordului cadru este de 12 Luni acoperire cu polita CASCO Cantitatea minima ce poate face obiect unui singur contract subsecvent este de 1 Luna ( polita CASCO cu valabilitatea de 1 luna ) Cantitatea maxima ce poate face obiect unui singur contract subsecvent este de 6 Luni ( polita CASCO cu valabilitatea de 6 luni )
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Servicii de asigurare de răspundere civilă auto (RCA)
Description: Servicii de Asigurare a autovehiculelor RCA Cantitatea minima a acordului cadru este de 1 Luna acoperire cu polita RCA Cantitatea maxima a acordului cadru este de 12 Luni acoperire cu polita RCA Cantitatea minima ce poate face obiect unui singur contract subsecvent este de 1 Luna ( polita RCA cu valabilitatea de 1 luna ) Cantitatea maxima ce poate face obiect unui singur contract subsecvent este de 6 Luni ( polita RCA cu valabilitatea de 6 luni )
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 66516100 Motor vehicle liability insurance services