2. Procedure
Procedure
Title: Udbud på levering af Tolkeservices til Struer Kommune
Description: Udbuddet vedrører indkøb af specialiseret tolkeservices som fremmøde-, telefon- og videotolkning. Udbuddet er gældende for alle forvaltninger, afdelinger og institutioner, der ejes af Ordregiver. Tolkningerne vil meget ofte kræve et kendskab til det konkrete område og den fagterminologi der anvendes hos bestilleren. Tilbudsgiver skal derfor være opmærksom på, at der som oftest vil blive efterspurgt tolke med erfaring på meget specifikke områder. Dette bør Tilbudsgiver være opmærksom på når der afgives tilbud.
Internal identifier: 291876552
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Offentligt udbud efter Udbudsloven
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79540000 Interpretation services
5. Lot
Lot: LOT-0000