684155-2026 - Competition
Sweden – Motor vehicles – DIS Fordon
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: DIS Fordon
Description: Tingsryds kommun bjuder in till ansökan om kvalificering i ett dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende nytillverkade och begagnade fordon inom kategorierna personbilar, transportbilar och minibussar upptill åtta (8) passagerare.Tingsryds kommun har finansiell leasing av fordon via annat avtal. Krav ställs vid avrop. Ansökan till DIS Fordon kan göras löpande under giltighetstiden.
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34100000 Motor vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138298:Lot:1
Additional classification (cpv): 34000000 Transport equipment and auxiliary products to transportation, 34110000 Passenger cars, 34136000 Vans, 34114400 Minibuses