684668-2026 - Competition
Poland – Bread products, fresh pastry goods and cakes – DOSTAWA PIECZYWA I WYROBÓW CUKIERNICZYCH
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: DOSTAWA PIECZYWA I WYROBÓW CUKIERNICZYCH
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych dla 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, obowiązujące dokumenty oraz wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust.2 ustawy Pzp przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Załączniku nr 7 – „Opis przedmiotu zamówienia” oraz załączniku nr 4 do SWZ – „Projekt umowy” do SWZ. Zakres zamówienia zawarty został w Załączniku nr 1A do SWZ - formularz cenowy.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15810000 Bread products, fresh pastry goods and cakes
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pieczywa i wyrobów cukierniczych dla 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, obowiązujące dokumenty oraz wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust.2 ustawy Pzp przedmiotu zamówienia zawarte zostały w Załączniku nr 7 – „Opis przedmiotu zamówienia” oraz załączniku nr 4 do SWZ – „Projekt umowy” do SWZ. Zakres zamówienia zawarty został w Załączniku nr 1A do SWZ - formularz cenowy. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Z uwagi na jednolity charakter dostaw, podzielenie zamówienia jest niecelowe, a nawet mogłoby powodować niekorzystne skutki dla Zamawiającego w postaci np. trudności koordynacji działań różnych Wykonawców, co może zagrozić właściwemu wykonaniu przedmiotu zamówienia, zwiększenia oferowanych cen, czy też niemożliwości rozstrzygnięcia postępowania z uwagi na fakt, że złożenie ofert na tak małe części zamówienia byłoby dla Wykonawców nieopłacalne. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę o jednorodnym charakterze. Brak podziału na części nie będzie miał wpływu na krąg Wykonawców. W przypadku podziału na części, jak i jego braku ofertę będzie mógł złożyć mały, średni lub duży przedsiębiorca. 4. Wymagania dotyczące realizacji umowy, reklamacji, kar umownych zawarte są w załączniku nr 4 do SWZ – Projekt umowy. 5. Ilościowy i jakościowy odbiór towaru będzie dokonywany w miejscu dostawy (magazyn służby żywnościowej, znajdujący się na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, 61-325 Poznań, ul. Silniki 1, w wyjątkowych sytuacjach dostawa będzie realizowana do Ośrodka Szkoleniowego 31 BLT w Kiekrzu, ul. Rekreacyjna 2 w Poznaniu), przez osoby upoważnione ze strony Zamawiającego (magazynierzy), z udziałem Wykonawcy lub jego upoważnionego przedstawiciela, w oparciu o fakturę i złożone zamówienie. 6. Dostawa towarów winna być realizowana sukcesywnie, w godz. od 0500 do 0600 sześć razy w tygodniu, tj. poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i sobotę zgodnie z obowiązującymi normami jakościowymi oraz procedurami systemu HACCP (wymaganiami – jakościowymi, transportowymi) oraz w opakowaniach wskazanych przez Zamawiającego w zał. nr 7 do SWZ oraz zał. nr 1 do umowy, pod rygorem odmowy jej przyjęcia na wyłączny koszt i ryzyko Wykonawcy. W przypadku, gdy określony dzień dostawy przypada w dniu ustawowo wolnym od pracy, dostawę należy zrealizować w dniu poprzedzającym dzień wolny od pracy lub w innym terminie uzgodnionym w formie pisemnej pomiędzy Wykonawcą a przedstawicielem Zamawiającego. 7. Zamawiający przewiduje prawo opcji, zgodnie z art. 441 ust.1 ustawy Pzp do wysokości 100% kwoty brutto umowy, zgodnie z zał. 1A do SWZ formularz cenowy - polegające na zwiększeniu podstawowego zakresu dostaw. Warunki zastosowania opcji zawiera Projekt umowy – załącznik nr 4 do SWZ. 8. Klasyfikacja głównego przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień: 15810000-9 – pieczywo, świeże wyroby piekarskie i ciastkarskie 9. Wykonawca przed podpisaniem umowy przedłoży Zamawiającemu: Aktualny dokument potwierdzający stosowanie wdrożonego systemu HACCP: a) Certyfikat systemu HACCP wdrożonego przez firmy posiadające akredytację i uprawnienia Polskiego Centrum Akredytacji z siedzibą w Warszawie, lub b) Zaświadczenie właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub właściwego organu Inspekcji Weterynaryjnej o sprawowaniu nadzoru nad stosowaniem zasad wdrożonego systemu HACCP. Przedłożone zaświadczenie winno potwierdzać, że Wykonawca wdrożył oraz stosuje zasady systemu HACCP– Podstawa prawna: art. 59 i 73 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetu, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. Zamawiający, zgodnie z procedurą opisaną w art. 139 ustawy Pzp przewiduje odwróconą kolejność oceny - najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z powyższym Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ). Zamawiający będzie wymagał złożenia tego oświadczenia wyłącznie przez wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona.
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje prawo opcji, zgodnie z art. 441 ust.1 ustawy Pzp do wysokości 100% kwoty brutto umowy, zgodnie z zał. 1A do SWZ formularz cenowy - polegające na zwiększeniu podstawowego zakresu dostaw. Warunki zastosowania opcji zawiera Projekt umowy – załącznik nr 4 do SWZ.