2. Procedure
Procedure
Title: Furnizarea de produse – Echipamente medicale/alte categorii de echipamente si dotari independente II
Description: Achizitia publica de furnizare de produse - Echipamente medicale/alte categorii de echipamente si dotari independente II. Caietul de sarcini nr. 14053/30.09.2026 are ca obiect achizitionarea de Echipamente medicale/alte categorii de echipamente si dotari independente, impartite in 8 loturi conform caietului de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18. Termenul limita exprimat in numar de zile in care AC va raspunde in mod clar si complet la toate solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 3627587_2026_PAAPD1640318
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ventilator BiPap
Description: Conform caiet de sarcini.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment, 51410000 Installation services of medical equipment, 80320000 Medical education services
Lot: LOT-0002
Title: Dispozitiv de monitorizare neuromusculara
Description: Conform caiet de sarcini
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Modul TA automat
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Microscop optic binocular
Description: Conform caiet de sarcini si anexa nr. 1.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Incubator medii de cultura
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Uretrotom OTIS
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Colorator automat pentru probe histopatologice
Description: conform caietului de sarcini si anexa nr. 1
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Frigider mortuar
Internal identifier: 8