684738-2026 - Competition
Romania – Portable computers – Echipamente IT: laptopuri, statii de lucru, sistem all in one, desktop PC, monitor si imprimante
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Echipamente IT: laptopuri, statii de lucru, sistem all in one, desktop PC, monitor si imprimante
Description: Echipamente IT: laptopuri, statii de lucru, sistem all in one, desktop PC, monitor si imprimante pentru modernizarea și dezvoltarea infrastructurii de cercetare a Universității din București, asigurând resursele tehnologice esențiale pentru derularea activităților de cercetare și îndeplinirea obiectivelor comune din cadrul proiectului 4CoEx/2026 („Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale”). Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: PAAPD1638820
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Stație de lucru (workstation) profesională
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Stație de lucru (workstation) profesională. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30213300 Desktop computer
Lot: LOT-0002
Title: Laptop tip 1
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Laptop tip 1. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Laptop tip 6
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Laptop tip 6. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Laptop (Litere)
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Laptop (Litere). Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Stație de lucru pentru experimente (unitate desktop)
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Stație de lucru pentru experimente (unitate desktop). Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Monitor pentru stație experimente
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Monitor pentru stație experimente. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 32323100 Colour video monitors
Lot: LOT-0007
Title: Laptop cu placă video dedicată
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Laptop cu placă video dedicată. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Desktop PC, Kit tastatura+mouse, Licenta Windows
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Desktop PC, Kit tastatura+mouse, Licenta Windows . Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Laptop (Fizică)
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Laptop (Fizică) . Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Sistem all in one
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Sistem all in one . Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Laptop min.15.6 inch
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Laptop min.15.6 inch. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Laptop 15.6 inch
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Laptop 15.6 inch. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Laptop 14 inch
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Laptop 14 inch. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Laptop 17.3 inch
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Laptop 17.3 inch. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Imprimantă laser color, format A4
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Imprimantă laser color, format A4. Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 15
Additional classification (cpv): 30232110 Laser printers
Lot: LOT-0016
Title: Imprimantă multifuncțională
Description: Universitatea din București intenționează să achiziționeze Imprimantă multifuncțională . Această procedură de achiziție publică se va face în cadrul proiectului 4CoEx/2026 – Centrul de Excelență pentru Schimbări Climatice și Societale, finanțat prin Programul Național de Cercetare – Dezvoltare și Inovare IV, Programul 5.6 – Provocări, Subprogramul 5.6.1, având ca obiectiv dezvoltarea și consolidarea infrastructurii de cercetare necesare desfășurării activităților științifice și didactice.
Internal identifier: 16