684876-2026 - Competition
Poland – Cleaning services – Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń Sądu Rejonowego w Gdyni, utrzymanie terenów zewnętrznych Sądu oraz konserwacja i czyszczenie mebli a także usługi naprawcze i konserwacyjne
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń Sądu Rejonowego w Gdyni, utrzymanie terenów zewnętrznych Sądu oraz konserwacja i czyszczenie mebli a także usługi naprawcze i konserwacyjne
Description: Usługi sprzątania i konserwacji pomieszczeń Sądu Rejonowego w Gdyni, utrzymania terenów zewnętrznych Sądu oraz konserwacji i czyszczenia mebli a także usługi naprawcze i konserwacyjne w budynkach użytkowanych przez Sąd Rejonowy w Gdyni.
Internal identifier: ZP 109/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
Additional classification (cpv): 90911200 Building-cleaning services, 90919200 Office cleaning services, 90919100 Cleaning services of office equipment, 90911300 Window-cleaning services, 50000000 Repair and maintenance services, 90620000 Snow-clearing services, 77310000 Planting and maintenance services of green areas, 77312100 Weed-killing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń w kompleksie budynków Sądu Rejonowego w Gdyni przy pl. Konstytucji 5 oraz Jana z Kolna 55 w Gdyni wraz z korytarzami, utrzymanie czystości na terenach zewnętrznych Sądu oraz konserwowanie i czyszczenie mebli i urządzeń w pomieszczeniach i korytarzach Sądu a także usługi naprawcze i konserwacyjne - część I
Description: Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń w kompleksie budynków Sądu Rejonowego w Gdyni przy pl. Konstytucji 5 oraz Jana z Kolna 55 w Gdyni wraz z korytarzami, utrzymanie czystości na terenach zewnętrznych Sądu oraz konserwowanie i czyszczenie mebli i urządzeń w pomieszczeniach i korytarzach Sądu a także usługi naprawcze i konserwacyjne - część I
Internal identifier: CZĘŚĆ I
Options:
Description of the options: 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji na warunkach określonych w złączniku 1a 2) W ramach prawa opcji Zamawiający może zlecić usługę na czas dłuższy niż okres obowiązywania umowy. 3) Maksymalna wartość opcji wynosi 25 % wartości brutto przedmiotu umowy odrębnie dla każdego zadania (dla części II skorzystanie z prawa opcji w tym zakresie możliwe jest wyłącznie w przypadku wcześniejszego skorzystania z prawa opcji polegającego na przedłużeniu terminu ob-owiązywania umowy w związku z przedłużeniem umowy najmu). 4) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w sytuacji niewyłonienia Wykonawcy w kolejnym postępowaniu po zakończeniu realizacji umowy zawartej na podstawie niniejszego postępowania. 5) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 6) Zawiadomienie, o którym mowa w pkt 5, Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia objętego prawem opcji. 7) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać albo skorzystać jedno lub wielokrotnie z zachowaniem ciągłości świadczenia usługi stanowiącej przedmiot zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 8) W przypadku skorzystania z prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest kontynuować świadczenie usług na dotychczasowych warunkach (w tym cenowych) wynikających z oferty. 9) W przypadku realizacji usługi objętej prawem opcji przez niepełny miesiąc kalendarzowy Wykonawca otrzyma wynagrodzenie proporcjonalnie pomniejszone.
Lot: LOT-0002
Title: Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń w budynku stanowiącym tymczasową lokalizację Sądu Rejonowego w Gdyni znajdujących się na części parteru oraz I piętrze budynku przy ul. Podolskiej 21 w Gdyni wraz z użytkowanymi przez Sąd korytarzami oraz konserwowanie i czyszczenie mebli i urządzeń w pomieszczeniach i korytarzach użytkowanych przez Sąd - część II
Description: Sprzątanie i konserwacja pomieszczeń w budynku stanowiącym tymczasową lokalizację Sądu Rejonowego w Gdyni znajdujących się na części parteru oraz I piętrze budynku przy ul. Podolskiej 21 w Gdyni wraz z użytkowanymi przez Sąd korytarzami oraz konserwowanie i czyszczenie mebli i urządzeń w pomieszczeniach i korytarzach użytkowanych przez Sąd - część II
Internal identifier: Część II
Additional classification (cpv): 90911200 Building-cleaning services, 90919200 Office cleaning services, 90919100 Cleaning services of office equipment, 90911300 Window-cleaning services
Description of the options: Opcja I 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji na warunkach określonych w złączniku 1b. 2) W ramach prawa opcji Zamawiający może przedłużyć termin obowiązywania umowy do dnia 30.11.2027 r. 3) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w sytuacji przedłużenia umowy najmu powierzchni w budynku przy ul. Podolskiej 21 gdzie wykonywana jest usługa 4) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 5) Zawiadomienie, o którym mowa w pkt 4, Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie krótszym niż 30 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia objętego prawem opcji. 6) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać albo skorzystać jedno lub wielokrotnie z zacho-waniem ciągłości świadczenia usługi stanowiącej przedmiot zamówienia. Zamówienie realizo-wane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 7) W przypadku skorzystania z prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest kontynuować świadczenie usług na dotychczasowych warunkach (w tym cenowych) wynikających z oferty. 8) W przypadku realizacji usługi objętej prawem opcji przez niepełny miesiąc kalendarzowy Wyko-nawca otrzyma wynagrodzenie proporcjonalnie pomniejszone. Opcja II 1) Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z prawa opcji w na warunkach określonych w złączniku 1b. 2) W ramach prawa opcji Zamawiający może zlecić usługę na czas dłuższy niż okres obowiązywania umowy. 3) Maksymalna wartość opcji wynosi 25 % wartości brutto przedmiotu umowy odrębnie dla każdego zadania (dla części II skorzystanie z prawa opcji w tym zakresie możliwe jest wyłącznie w przypadku wcześniejszego skorzystania z prawa opcji polegającego na przedłużeniu terminu ob-owiązywania umowy w związku z przedłużeniem umowy najmu). 4) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w sytuacji niewyłonienia Wykonawcy w kolejnym postępowaniu po zakończeniu realizacji umowy zawartej na podstawie niniejszego postępowania. 5) Zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 6) Zawiadomienie, o którym mowa w pkt 5, Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia objętego prawem opcji. 7) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać albo skorzystać jedno lub wielokrotnie z zachowaniem ciągłości świadczenia usługi stanowiącej przedmiot zamówienia. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 8) W przypadku skorzystania z prawa opcji Wykonawca zobowiązany jest kontynuować świadczenie usług na dotychczasowych warunkach (w tym cenowych) wynikających z oferty. 9) W przypadku realizacji usługi objętej prawem opcji przez niepełny miesiąc kalendarzowy Wykonawca otrzyma wynagrodzenie proporcjonalnie pomniejszone.