684994-2026 - Competition
Poland – Software support services – Odnowienie wsparcia Veeam Data Platform Foundation Enterprise oraz subskrypcji Veeam Backup for Microsoft Office 365 z podziałem na dwie części.
Contract or concession notice – standard regime
Services - Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Odnowienie wsparcia Veeam Data Platform Foundation Enterprise oraz subskrypcji Veeam Backup for Microsoft Office 365 z podziałem na dwie części.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest odnowienie wsparcia Veeam Data Platform Foundation Enterprise oraz subskrypcji Veeam Backup for Microsoft Office 365. Zamówienie podzielone jest na dwie części, zgodnie z poniższym: Część 1: Odnowienie wsparcia technicznego producenta posiadanego oprogramowania Veeam Data Platform Foundation Enterprise Część 2: Odnowienie subskrypcji na posiadane oprogramowanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 lub równoważne oraz wsparcie producenta. 2. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty odpowiednio w załączniku nr 1a i 1b do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU) stanowiących odpowiednio załącznik nr 5a i 5b do SWZ.
Internal identifier: BDG-WZP.261.9.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy pzp zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Uzasadnienie: Przedmiotem zamówienia jest odnowienie licencji systemu Veeam Data Platform Foundation Enterprise oraz Veeam Backup for Microsoft Office 365, wykorzystywanego przez Zamawiającego do wykonywania kopii zapasowych posiadanych systemów oraz zasobów Głównego Urzędu Miar. Aktualnie eksploatowane licencje wygasają w dniu 20 listopada 2026 r. Brak zapewnienia ciągłości licencyjnej po tej dacie spowoduje wyłączenie licencji i utratę możliwości korzystania z funkcjonalności systemu Veeam. System Veeam stanowi jeden z podstawowych elementów zapewnienia bezpieczeństwa danych jakie posiada Główny Urząd Miar. Oprogramowanie umożliwia wykonywanie kopii bezpieczeństwa, a następnie odzyskanie danych w przypadkach narażenia ich integralności. Stanowi kluczowe zabezpieczenie ciągłości pracy Głównego Urzędu Miar w sytuacjach wystąpienia zdarzeń takich jak miedzy innymi incydenty cyberbezpieczeństwa, awarie. Wygaśnięcie licencji skutkowałoby ograniczeniem lub utratą wskazanych funkcjonalności, prowadząc do obniżenia poziomu bezpieczeństwa teleinformatycznego jednostki. Brak terminowego odnowienia licencji może również wpłynąć na ciągłość realizacji zadań publicznych wykonywanych przy wykorzystaniu w/w systemów kluczowych dla funkcjonowania Urzędu. W konsekwencji Zamawiający byłby pozbawiony możliwości wykonywania kopii bezpieczeństwa, co powoduje brak możliwości odzyskania danych w przypadku wystąpienia incydentów. Dodatkowo dla części I zamówienia licencje zostały zakupione w ramach przedsięwzięcia finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). W związku z realizacją projektu Zamawiający zobowiązał się do utrzymania rezultatów projektu oraz zapewnienia trwałości wdrożonych rozwiązań. Brak odnowienia licencji i wynikające z tego zaprzestanie korzystania z systemu mogłoby zostać uznane za naruszenie obowiązków związanych z utrzymaniem trwałości projektu oraz stwarzać ryzyko wystąpienia negatywnych konsekwencji finansowych związanych z rozliczeniem środków europejskich. Zmiana terminu rozpoczęcia procedowania zamówienia wynikła z modernizacji infrastruktury Teleinformatycznej Głównego Urzędu Miar – dostawa węzłów klastra HA w postępowaniu realizowanym w ramach projektu grantowego, pn.: „CyberGUM – bezpieczeństwo cyfrowe w Głównym Urzędzie Miar”. Realizacja umowy dotyczącej dostawy klastra HA do Głównego Urzędu Miar nastąpiła w drugim kwartale roku 2026. Spowodowało to konieczność pogłębionej analizy i redefinicji potrzeb zamawiającego co wykazało zmianę ilości licencji jakie musi zakupić zamawiający (zmniejszenie względem roku 2025). W ocenie Zamawiającego zachodzi zatem realne ryzyko wystąpienia negatywnych skutków organizacyjnych, bezpieczeństwa oraz finansowych, których uniknięcie wymaga zapewnienia ciągłości funkcjonowania systemów Veeam bez przerwy pomiędzy zakończeniem obecnego okresu licencyjnego a rozpoczęciem kolejnego. W niniejszym postępowaniu pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności zapewnienia ciągłości działania systemów Veeam po dniu 20 listopada 2026 r., zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa teleinformatycznego, uniknięcia ryzyka utraty funkcjonalności, wykorzystywanych przez Zamawiającego w codziennej działalności oraz zapewnienia trwałości rezultatów projektu finansowanego ze środków KPO. Zastosowanie podstawowego, 35-dniowego terminu składania ofert mogłoby istotnie utrudnić przeprowadzenie postępowania, dokonanie oceny ofert, zawarcie umowy oraz uruchomienie odnowionych licencji przed datą ich wygaśnięcia. W konsekwencji zastosowanie 15-dniowego terminu składania ofert jest rozwiązaniem uzasadnionym istniejącą sytuacją czasową i pozostaje bezpośrednio związane z koniecznością zapewnienia ciągłości licencyjnej systemów Veeam przed dniem 20 listopada 2026 r.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 72261000 Software support services
Additional classification (cpv): 72265000 Software configuration services, 48732000 Data security software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część 1: Odnowienie wsparcia technicznego producenta posiadanego oprogramowania Veeam Data Platform Foundation Enterprise
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest odnowienie wsparcia Veeam Data Platform Foundation Enterprise oraz subskrypcji Veeam Backup for Microsoft Office 365. Zamówienie podzielone jest na dwie części, zgodnie z poniższym: Część 1: Odnowienie wsparcia technicznego producenta posiadanego oprogramowania Veeam Data Platform Foundation Enterprise 2. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty w załączniku nr 1a do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU) stanowiących załącznik nr 5a do SWZ. 3. Termin realizacji zamówienia: Część 1: 1) 12 miesięcy od dnia wygaśnięcia ważności posiadanych licencji, tj. od 20.11.2026 r.; 2) termin dostarczenia potwierdzenia wsparcia do 7 dni roboczych od dnia zawarcia umowy. 4. Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu Oferty, zgodnie z załącznikiem nr 2a do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) dokumenty, z których wynika upoważnienie do podpisania oferty; tj. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru lub odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy); 2) JEDZ, o którym mowa w rozdziale IX ust. 1; 3) Oświadczenie, o którym mowa w rozdziale IX ust. 2, stanowiące załącznik nr 3 do SWZ; 4) uzasadnienie do zastrzeżenia informacji znajdujących się w ofercie jako tajemnica przedsiębiorstwa – o ile dotyczy;
Internal identifier: Część 1 BDG-WZP.261.9.2026
Additional classification (cpv): 72265000 Software configuration services
Lot: LOT-0002
Title: Część 2: Odnowienie subskrypcji na posiadane oprogramowanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 lub równoważne oraz wsparcie producenta
Description: Przedmiotem zamówienia jest odnowienie wsparcia Veeam Data Platform Foundation Enterprise oraz subskrypcji Veeam Backup for Microsoft Office 365. Zamówienie podzielone jest na dwie części, zgodnie z poniższym: Część 2: Odnowienie subskrypcji na posiadane oprogramowanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 lub równoważne oraz wsparcie producenta. 2. Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ”, został zawarty w załączniku nr 1b do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umownych (PPU) stanowiących załącznik nr 5b do SWZ. 3. Termin realizacji zamówienia: Część 2: 1) termin odnowienia i dostarczenia subskrypcji na okres 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednakże nie wcześniej niż od dnia 31.12.2026 r. (obecne subskrypcje wygasają w dniu 30.12.2026 r.); 2) termin potwierdzenia odnowienia subskrypcji i wsparcia do 7 dni roboczych od dnia zawarcia umowy; 4. Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu Oferty, zgodnie z załącznikiem nr 2b do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) dokumenty, z których wynika upoważnienie do podpisania oferty; tj. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru lub odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy); 2) JEDZ, o którym mowa w rozdziale IX ust. 1; 3) Oświadczenie, o którym mowa w rozdziale IX ust. 2, stanowiące załącznik nr 3 do SWZ; 4) uzasadnienie do zastrzeżenia informacji znajdujących się w ofercie jako tajemnica przedsiębiorstwa – o ile dotyczy; 5) dotyczy części 2 - dokumenty potwierdzające, że oferowane oprogramowanie spełnia wymagania w zakresie równoważności, zgodnie z OPZ – w sytuacji, gdy Wykonawca zaoferował rozwiązania równoważne. 5. Wykonawca w części 2 zamówienia w Formularzu Oferty, stanowiącym załącznik nr 2b do SWZ, jest zobowiązany wskazać jakie oprogramowanie oferuje, tj. oprogramowanie Veeam Backup for Microsoft Office 365 czy równoważne. Pozostawienie niewypełnionego Formularza Oferty w tym zakresie będzie oznaczało, że Wykonawca oferuje oprogramowanie Veeam Backup for Microsoft Office 365. W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego, Zamawiający wymaga, aby wraz z ofertą Wykonawca złożył dokumenty potwierdzające, że oferowane przez niego oprogramowanie spełnia wymagania w zakresie równoważności, zgodnie z OPZ. Wykonawca w Formularzu Oferty, stanowiącym załącznik nr 2b do SWZ, jest zobowiązany w przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego podać nazwę oferowanego oprogramowania równoważnego (co będzie stanowić treść oferty). Dokumenty, o których mowa powyżej, nie podlegają uzupełnieniu, co oznacza, że ich brak lub brak potwierdzenia spełnienia wymagań określonych w OPZ, w przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego, skutkować będzie odrzuceniem oferty Wykonawcy (podstawa prawna: art. 226 ust. 1 pkt 5 p.z.p.).
Internal identifier: Część 2 BDG-WZP.261.9.2026
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 48732000 Data security software package
Additional classification (cpv): 72261000 Software support services, 72265000 Software configuration services