685073-2026 - Competition
Poland – Medical equipments – Dostawa aparatury medycznej oraz części zużywalnych do badania klinicznego
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa aparatury medycznej oraz części zużywalnych do badania klinicznego
Description: Przedmiotem postępowania jest dostawa aparatury medycznej oraz części zużywalnych do badania klinicznego. Projekt finansowany ze środków budżetu państwa od Agencji Badań Medycznych, numer Projektu 2025/ABM/01/00044 „Niekomercyjne, randomizowane, kontrolowane badanie kliniczne III Fazy typu head to head, oceniające efektywność i bezpieczeństwo zastosowania tirzepatydu i/lub intensywnej insulinoterapii w modelu ciągłego podskórnego wlewu insuliny z wykorzystaniem automatycznego, zaawansowanego hybrydowego systemu zamkniętej pętli u pacjentów z przewlekle niewyrównaną cukrzycą typu 1 i współistniejącą nadwagą lub chorobą otyłościową oraz towarzyszącymi zaburzeniami neuropsychiatrycznymi.” Strony, zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt. 1) ustawy Prawo zamówień publicznych ustalają, że zmiana umowy może nastąpić wg niżej określonych zasad i warunków: 1) nastąpiła zmiana stawki podatku VAT i/lub podatku akcyzowego - dla Stron wiążąca będzie stawka VAT obowiązująca w dniu wystawienia faktury, a zmiana kwoty ceny brutto z tego tytułu jest akcep-towana przez Strony bez konieczności składania dodatkowych oświadczeń; 2) w przypadku zmiany nazwy produktu, numeru katalogowego – przy niezmienionym produkcie i pro-ducencie (zmiana może dotyczyć tylko nazwy nadanej przez producenta); 3) w przypadku zmiany sposobu konfekcjonowania – nastąpi przeliczenie ilości na odpowiednią ilość opakowań albo ilości sztuk w opakowaniu i odpowiednio – proporcjonalne przeliczenie ceny jed-nostkowej dla nowej wielkości opakowania; 4) w przypadku zaistnienia incydentu medycznego – możliwość wprowadzenia produktu równoważne-go, o nie niższych parametrach jakościowych i funkcjonalnych oraz nie wyższej cenie niż cena pro-duktu, którego dotyczy incydent; 5) nastąpił brak produktów na rynku z przyczyn niezależnych od Dostawcy (np. zaprzestanie produkcji, wycofanie z obrotu lub braku na rynku) – istnieje możliwość zastąpienia produktem równoważnym, ale przy cenie nie wyższej niż cena produktu wycofanego lub brakującego albo wypowiedzenie umowy bez zastosowania kary, o której mowa w ust. 3; 6) Strony mogą przedłużyć niniejszą umowę, nie dłużej jednak niż na okres 4 miesięcy, w przypadku: a) niewyczerpania ilości asortymentu objętego umową w terminie jej obowiązywania - do wyczer-pania ilości przedmiotu umowy, b) zwiększenia wartości umowy w trybie art. 455 ust. 2 ustawy Pzp; 7) w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę i/lub w przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne i/lub w przypadku zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych (określonych w od-rębnych przepisach) - zmiana umowy może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, a każda ze stron może zwrócić się do drugiej strony o przeprowadzenie nego-cjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia – pod warunkiem, iż w/w zmiany wymienione na wstępie wpływają na koszty wykonania przez Dostawcę warunków umowy.
Internal identifier: FDZ.261.84.26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: c.d. 4)Nie są objęci zakazem, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w aktualnym brzmieniu nadanym rozporządzeniami Rady (UE) w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie*). *) Zakaz obejmuje również podwykonawców, dostawców i podmioty, na których zdolności Wykonawca polega, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. UWAGA: Wskazane w pkt 1.1) oraz w innych miejscach w SWZ podstawy wykluczenia są określone bezpośrednio w ustawie Pzp i określają one, iż z postępowania wyklucza się Wykonawcę: 1)będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a)udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b)handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c)o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. z 2025 r. poz.383 ze zm. oraz Dz. U. z 2026 r. poz. 95 ze zm.) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. z 2026 r. poz. 253), d)finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e)o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f)powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2025 r. poz. 1567), g)przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296 – 307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270 – 277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h)o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2)jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3)wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne chyba, że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4)wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5)jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności, jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6)jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 7)w stosunku, do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą przesłanki określone w: art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4) Pzp; art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, na czas trwania tych okoliczności. 5. Zamawiający odrzuci ofertę złożoną przez Wykonawców: 1) którzy podlegają wykluczeniu z postępowania, 2) którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 1.2), 3) którzy nie złożyli w przewidzianym terminie m.in. oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu (z zastrzeżeniem okoliczności wskazanych w art. 128 ust. 1 ustawy Pzp) lub przedmiotowego środka dowodowego lub innych dokumentów i oświadczeń.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Additional classification (cpv): 33000000 Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products, 33124100 Diagnostic devices
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie 1 - Pompy insulinowe wraz z materiałami zużywalnymi
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa pomp insulinowych wraz z materiałami zużywalnymi
Internal identifier: Zadanie 1 - Pompy insulinowe wraz z materiałami zużywalnymi
Additional classification (cpv): 33124100 Diagnostic devices
Lot: LOT-0003
Title: Zadanie 2- Igły do penów
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa igieł do penów
Internal identifier: Zadanie 2 - Igły do penów
Lot: LOT-0004
Title: Zadanie 3 - Paski do oznaczania poziomu glukozy we krwi wraz z użyczeniem/dzierżawą glukometrów
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa pasków do oznaczania poziomu glukozy we krwi wraz z użyczeniem/dzierżawą glukometrów
Internal identifier: Zadanie 3 - Paski do oznaczania poziomu glukozy we krwi wraz z użyczeniem/dzierżawą glukometrów
Lot: LOT-0005
Title: Zadanie 4 - Paski do moczu
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa pasków do moczu
Internal identifier: Zadanie 4 - Paski do moczu