2. Procedure
Procedure
Title: Schema - och bemanningssystem
Description: System för schemaläggning och bemanningsplanering inom vård och omsorg.
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 72212330 Scheduling and productivity software development services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Bemannings- och schemaläggningssystem
685292-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Schema - och bemanningssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Schema - och bemanningssystem
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001