2. Procedure
Procedure
Title: SERVICII DE ELABORARE A DOCUMENTAȚIEI TEHNICO-ECONOMICE LA STADIUL PT + DDE, ASISTENȚĂ TEHNICĂ DIN PARTEA PROIECTANTULUI, EXECUȚIE LUCRĂRI ȘI FURNIZARE DOTĂRI ÎN CADRUL PROIECTULUI CU TITLUL „EXTINDERE CORP C2, MODIFICĂRI INTERIOARE ȘI EXTERIOARE, SUPRAETAJARE, MODERNIZARE FAȚADE ȘI AMENAJARE EXTERIOARĂ. MODIFICARE ȘI RELOCARE CORPURI C3 ȘI C4 – FAZA 1”
Description: Servicii de elaborare a documentației tehnico-economice la stadiul PT + DDE, asistență tehnică din partea proiectantului, execuție lucrări și furnizare dotări în cadrul proiectului cu titlul „Extindere Corp C2, modificări interioare și exterioare, supraetajare, modernizare fațade și amenajare exterioară. Modificare și relocare corpuri C3 și C4 – Faza 1” Conform art. 160 alin.(2) din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice (asa cum a fost modificata prin Ordonanta de Urgenta a Guvernului nr.107/2017), coroborat cu prevederile art. 27 din Hotararea Guvernului nr. 395/2016, autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari (daca acestea au fost primite in termen), cu 20 de zile inainte de data stabilita pentru depunerea ofertelor in Anuntul de participare. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 30 zile.
Internal identifier: 4192960_2026_PAAPD1640001
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45215140 Hospital facilities construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Valoarea estimata a contractului este de 100.036.311,68 lei.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 33100000 Medical equipments, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services