685637-2026 - Competition
Bulgaria – Works for complete or part construction and civil engineering work – „Вътрешно преустройство и ремонт на етажи четири и пет на Блок „Б” в сграда с идентификатор 10135.3513.148.9 (Сграда за социални услуги), находящ се в УПИ IV – „УПП „ТРУД”, /10135.3513.148/, кв. 7 по плана на 26-ТИ м.р., Район „Младост”, с административен адрес ул. „Петко Стайнов” №7, гр. Варна”
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: „Вътрешно преустройство и ремонт на етажи четири и пет на Блок „Б” в сграда с идентификатор 10135.3513.148.9 (Сграда за социални услуги), находящ се в УПИ IV – „УПП „ТРУД”, /10135.3513.148/, кв. 7 по плана на 26-ТИ м.р., Район „Младост”, с административен адрес ул. „Петко Стайнов” №7, гр. Варна”
Description: При изпълнение на поръчката следва да се извърши избор на изпълнител за строителни и монтажни работи на обект „Вътрешно преустройство и ремонт на етажи четири и пет на Блок „Б” в сграда с идентификатор 10135.3513.148.9 (Сграда за социални услуги), находящ се в УПИ IV – „УПП „ТРУД”, /10135.3513.148/, кв. 7 по плана на 26-ТИ м.р., Район „Младост”, с административен адрес ул. „Петко Стайнов” №7, гр. Варна”, съгласно одобрени инвестиционни проекти по РС №107 / 11.08.2026 г. на Главен архитект на Община Варна. Проектът за вътрешно преустройство цели създаване на подходяща материална база за предоставяне на Резидентна грижа за пълнолетни лица с физически увреждания на 4-ти и 5-ти етаж в сградата. ТЕХНИЧЕСКИ ПОКАЗАТЕЛИ Показатели: Съществуващо: Площ УПИ – 21 212 м2 Устройствена зона – СМФ Етажност – 6 (5 надземни + 1 полуподземен) ЗП сгр. 10135.33513.148.9 – 1 006,00 м2 РЗП сгр. 10135.33513.148.9 – 6 449,69 м2 ЗП – 5 401,00 м2 РЗП – 13 244,94 м2 Плътност – 25,5 % Кинт – 0,6 След изпълнение на инвестиционния проект: Площ УПИ – 21 212 м2 Устр. зона – СМФ Етажност – 6 (5 надземни + 1 полуподземен) ЗП сгр. 10135.33513.148.9 – 1 006,00 м2 РЗП сгр. 10135.33513.148.9 – 6 449,69 м2 ЗП – 5 401,00 м2 РЗП – 13 244,94 м2 Плътност – 25,5 % Кинт – 0,6 Площ на намесата – 2*569,64 = 1139,28 м2 Предвидено е обособяване са 16 двойни стаи (6 на 4-ти етаж и 10 на 5-ти етаж) както и 8 единични стаи. За нормално функциониране на обекта са предвидени:  на 4-ти етаж кабинети за социален работник, счетоводител и касиер-домакин, здравен кабинет, дневна стая за социални контакти и трудотерапия, стая за персонала, помещение за инвентар, перално, помещение за рехабилитация, разливна кухня, стаи за потребителите;  на 5-ти етаж освен 16 помещения за обитаване са обособени помещение за инвентар и зала за групови занимания. Предвидени са настилки от гранитогрес, стени и тавани с гипсова мазилка, фина гипсова шпакловка и високоустойчива интериорна боя с матов финиш, като стените на помещенията с мокри процеси (тоалетни, разливни, кухненски бокс и перални) се запечатват с еластичен хидроизолационнен разтвор. По фасади и покрив не се предвиждат съществени намеси, извършените СМР по тях по предходни намеси по други програми попадат в гаранционни срокове и изисквания за изпълнение критерии за устойчивост. Изпълнението включва най-малко следните дейности, които са свързани с основен ремонт на обекта и представляващи условие, следствие или допълнение към тях: • Изпълнение на СМР съгласно одобрен технически проект по РС №107 / 11.08.2026 г. на Главен архитект на Община Варна, предписанията и заповедите в Заповедната книга, в т.ч. предвидените с Количествено – стойностната сметка СМР; • Доставка и влагане в строителството на необходимите и съответстващи на инвестиционния проект строителни продукти; • Производство и/или доставка на Строителни детайли/елементи и оборудване и влагането им в Строежа; • Уведомяване на Възложителя за възникналата необходимост от допълнително проектиране; • Извършване на необходимите изпитвания и лабораторни изследвания; • Съставяне на строителни книжа и изготвяне на екзекутивната документация на Строежа; • Участие в процедурата по въвеждане на Строежа в експлоатация; • Отстраняване на недостатъците, установени при предаването на Строежа и въвеждането му в експлоатация; • Отстраняване на проявени дефекти през гаранционните срокове, които са минималните, съгласно Наредба №2 от 31.07.2003 год. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минималните гаранции срокове за изпълнение на строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти, в случаите когато определените минимални срокове превишават 60 месеца. Във всички останали случаи гаранционния срок е 60 месеца. Строежът е трета категория, съгласно чл. 137, ал.1, т.3, буква „в” и „ж” от ЗУТ и чл. 6, (3) т. 4 от Наредба №1 от 30 юли 2003 г. за номенклатурата на видовете строежи – жилищни и смесени сгради с високо застрояване. Съгласно Приложение №2 от Наредба №1 от 30 юли 2003 г. обекта попада в т. 3. обекти за обществено обслужване в областта на социалните услуги. Финансирането за изпълнение на поръчката ще се осъществява от Бюджета на Община Варна за 2026-2027 г. Важно: Към настоящият момент не е осигурено финансиране за изпълнение на предвидените дейности. Договорът ще бъде сключен под условието на чл. 114 от ЗОП. Изпълнението започва след потвърждение от възложителя за осигурено финансиране и представяне от изпълнителя на определената гаранция за изпълнение. При непредставяне на гаранцията за изпълнение в посочения от възложителя срок, без наличието на обективни причини, възложителят прекратява договора. Когато след изтичане на тримесечен срок от сключване на договора не е осигурено финансиране, всяка от страните може да поиска прекратяването му без предизвестие. Когато след изтичане на 10-месечен срок от сключване на договора не е осигурено финансиране, договорът се счита за прекратен. * В случай, че в процеса на провеждане на обществената поръчка, бъде осигурено финансиране за нейното изпълнение, Възложителят ще сключи договор без да прилага основанията по чл.114 от ЗОП и ще изключи от проекта
Internal identifier: 606420
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
Additional classification (cpv): 45400000 Building completion work, 45410000 Plastering work, 45430000 Floor and wall covering work, 45300000 Building installation work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 45400000 Building completion work, 45300000 Building installation work, 45410000 Plastering work, 45430000 Floor and wall covering work