685922-2026 - Competition
Sweden – Public road transport services – Särskild kollektivtrafik och anropsstyrd allmän kollektivtrafik i taxiregistrerade fordon i Söderköping
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Särskild kollektivtrafik och anropsstyrd allmän kollektivtrafik i taxiregistrerade fordon i Söderköping
Description: Uppdraget omfattar särskild kollektivtrafik och anropsstyrd allmän kollektivtrafik med taxiregistrerade fordon i Söderköpings kommun.
Internal identifier: 2025/0645
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
Additional classification (cpv): 60100000 Road transport services, 60120000 Taxi services, 60130000 Special-purpose road passenger-transport services
5. Lot
Lot: LOT-0000