685933-2026 - Competition
Romania – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – Achizitie echipamente de laborator pentru laboratorul de culturi celulare
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitie echipamente de laborator pentru laboratorul de culturi celulare
Description: Echipamente de laborator pentru laboratorul de culturi celulare
Internal identifier: 772/15.07.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Microscop inversat pentru culturi celulare
Description: Se solicită furnizarea unui microscop inversat destinat culturilor celulare, capabil să realizeze observații în câmp luminos, contrast de fază și fluorescență. Sistemul se livrează complet, împreună cu obiectivele, sistemul de fluorescență, camera digitală, software-ul de achiziție și analiză a imaginilor și stația de lucru, astfel încât să fie funcțional fără achiziții suplimentare.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 38513100 Inverted microscopes
Lot: LOT-0002
Title: Hotă și incubator pentru culturi celulare
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33192350 Medical cultivation cabinet
Lot: LOT-0003
Title: Echipamente de PCR
Description: Sistem de Real-Time PCR pentru plăci de 0,1 și/sau 0,2 ml, care poate detecta 5 culori simultan, cu stație de lucru (desktop sau laptop) și accesorii aferente.
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 38951000 Real-time Polymerase Chain Reaction (PCR) equipment
Lot: LOT-0004
Title: Echipamente auxiliare pentru laboratorul de culturi celulare
Description: Autoclav vertical de laborator, de dimensiuni mici (aproximativ 80 litri), cu capacitate de minimum 75 litri și temperatură de sterilizare setabilă între 105 și 135 °C, utilizat într-o gamă variată de aplicații. Cele două echipamente deservesc fluxuri distincte de sterilizare: sterilizarea deșeurilor biologice contaminate, respectiv sterilizarea instrumentarului, materialelor și mediilor curate.
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33191110 Autoclaves