686051-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Radlina z podziałem na części.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Radlina z podziałem na części.
Description: Zamawiający zgodnie z art.91 ust.1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 2 części., jak poniżej: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Radlina z podziałem na części: „Część 1): „Odbieranie i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych, z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości niezamieszkałych wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych w granicach administracyjnych Miasta Radlin oraz budynków będących w posiadaniu Urzędu Miasta Radlin.” Część 2): „Świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Radlinie”. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 1.1;1.2;.do SWZ - szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia (OPZ) dla każdej z części oraz Projekt umowy dla każdej z części stanowiące załącznik nr 2.1;2.2.
Internal identifier: PZP.271.15.GKE.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art.139 ust.1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia w postępowaniu. 2. Zamawiający nie stosuje procedury określonej w art. 139 ust.2 ustawy Pzp. 3. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie wszelkich dokumentów w szczególności: zapytań, wyjaśnień, informacji, zawiadomień, wezwań, wniosków lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w formie elektronicznej (czyli opatrzoną podpisem kwalifikowanym), zapewnionych przez platformę zakupową, która dostępna jest pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1375593 poprzez formularz „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do Zamawiającego. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U z 2020 r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0., d) włączona obsługa JavaScript, e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8, g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 4. Przy porozumiewaniu się w ramach niniejszego postępowania Wykonawcy powinni posługiwać się numerem referencyjnym: PZP.271.15.GKE.2026 6. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). Oferta musi być sporządzona w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę lub złożony wraz z ofertą sporządzony w języku innym niż polski musi być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski.Sposób złożenia oferty w tym zaszyfrowania oferty opisany został w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z treścią ww. Instrukcji przed złożeniem oferty. Składając ofertę Wykonawca akceptuje treść ww. Instrukcji. Treść oferty musi być zgodna z treścią SWZ. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. 7. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 8. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, o których mowa w rozdziale 2 SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90513100 Household-refuse disposal services, 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90533000 Waste-tip management services, 90511300 Litter collection services, 90511200 Household-refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Część 1): „Odbieranie i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych, z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości niezamieszkałych wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych w granicach administracyjnych Miasta Radlin oraz budynków będących w posiadaniu Urzędu Miasta Radlin.”
Description: „Część 1): „Odbieranie i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych, z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości niezamieszkałych wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych w granicach administracyjnych Miasta Radlin oraz budynków będących w posiadaniu Urzędu Miasta Radlin.” W zadaniu 1 (w ramach części 1) szacunkowa ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia to 6.250,000 Mg, natomiast w zadaniu 2 (w ramach części 1) to 90,2 metra sześciennego niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz 25 metrów sześciennych odpadów wielkogabarytowych. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 1.1. do SWZ, jak i Projekt umowy - Załącznik nr 2.1. do SWZ w zakresie części 1
Internal identifier: Część 1
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90511200 Household-refuse collection services, 90533000 Waste-tip management services, 90511300 Litter collection services, 90513100 Household-refuse disposal services
Lot: LOT-0002
Title: Część 2): „Świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Radlinie”.
Description: „Świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Radlinie”. Szacunkowa ilość odpadów w okresie realizacji to 1.200,000 Mg. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 1.2 do SWZ, jak i Projekt umowy - Załącznik nr 2.2. do SWZ w zakresie części 2
Internal identifier: Część 2