686374-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – IR.ZP.271.29.2026 Odbiór oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Grybów w 2027 roku
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: IR.ZP.271.29.2026 Odbiór oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Grybów w 2027 roku
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz niezamieszkałych, punktu PSZOK w Białej Niżnej oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów powstałych na przystankach komunikacyjnych na terenie Gminy Grybów oraz tzw. „dzikich wysypisk” oraz innych miejsc wskazanych przez Zamawiającego w 2027 roku. Szacunkowa ilość odpadów przewidziana do odebrania, transportu i zagospodarowania wynosi 3 730 Mg. 2. Zakres usługi obejmuje odbiór i zagospodarowanie: 1) Zmieszanych niesegregowanych odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 zgromadzonych w workach, pojemnikach i kontenerach. 2) Segregowanych (gromadzonych w sposób selektywny) podanych poniżej rodzajów odpadów: Papieru (kod 20 01 01, 15 01 01), Szkła (kod 20 01 02, 15 01 07), Tworzyw sztucznych (kody 20 01 39, 15 01 02), Opakowań wielomateriałowych (kod 15 01 05), Metali (kod 15 01 04, 20 01 40), Zmieszanych odpadów opakowaniowych (kod 15 01 06), Odpadów budowlanych i rozbiórkowych o kodach 17 01 01, 17 01 03, 17 01 07, 17 02 01, 17 02 02, 17 02 03, 17 09 04, 20 03 99 oraz zużytych opon o kodzie 16 01 03, Bioodpadów o kodzie 20 02 01, Odzieży o kodzie 20 01 10, Tekstyliów o kodzie 20 01 11, 3) Odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07, 4) Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego o kodach 20 01 23, 20 01 35*, 20 01 36, 5) Odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych (tj. chemikalia, zużyte baterie i akumulatory i inne) o kodach 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 19*, 20 01 21*, 20 01 27*, 20 01 29*, 20 01 34, 6) Przeterminowanych leków o kodzie 20 01 32, 7) Pozostałych odpadów ulegających biodegradacji, gromadzonych w odpowiednio oznakowanych workach lub pojemnikach. 8) Do zakresu usługi należy również: a) odbiór leków przeterminowanych z aptek wyznaczonych przez Zamawiającego, b) odbiór zużytych baterii i akumulatorów (zgodnie z złącznikiem nr 4 do swz) z placówek wyznaczonych przez Zamawiającego. c) wyposażenie podmiotów, o których mowa w załączniku nr 4 do SWZ w odpowiednie pojemniki na przeterminowane leki. Wyposażenie w pojemniki następuje na wniosek podmiotów o których mowa w załączniku nr 4 do SWZ. d) wyposażenie placówek oświatowych w odpowiednie pojemniki na zużyte baterie i akumulatory i leki (zgodnie z zał. nr 4 do swz) – w razie złożenia zapotrzebowania. 3. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania na zał. nr 5 do swz: 1) Instalacji komunalnych, 2) Innych instalacji zajmujących się zagospodarowaniem odpadów. Kolejność instalacji wskazanych w zał. nr 5 do swz powinna uwzględnić odległość instalacji od centralnej części gminy, ceny przyjęcia odpadów na instalacji oraz poziom masy bioodpadów stanowiących odpady komunalne przekazywanych do składowania na instalacji. 4. Odpady odbierane będą z około 6316 nieruchomości zamieszkałych oraz około 59 nieruchomości niezamieszkałych na terenie gminy Grybów - zał. nr 8 do swz. Dokładna ilość i lokalizacja punktów odbioru z nieruchomości niezamieszkałych podana zostanie po zebraniu deklaracji w styczniu 2027 roku. 5. Szacunkowe określenie ilości odpadów komunalnych z podziałem na rodzaj odpadów: 1) Odpady komunalne zmieszane – 2 052 Mg, 2) Odpady segregowane (tj. papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, odzież) – 1 312 Mg, 3) Bioodpady (w tym zielone) – 5 Mg, 4) Odpady pochodzące ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – 30 Mg, 5) Odpady wielkogabarytowe i zużyte opony – 300 Mg, 6) Odpady niebezpieczne (lekarstwa, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory) – 1 Mg, 7) Odpady budowlane i rozbiórkowe – 30 Mg.
Internal identifier: IR.ZP.271.29.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: art. 138 ust. 4 Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej,
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Odbiór oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Grybów w 2027 roku. I.Warunki udziału w postępowaniu. 1. O udzielnie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VIII SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielnie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: - jest wpisany do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zgodnie z ustawą 13.09.1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 773 ze zmianami) w obrębie kategorii odpadów objętych zamówieniem - posiada uprawnienia do prowadzenia działalności w zakresie transportu odpadów objętych zamówieniem. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: W tym zakresie Zamawiający wymaga, aby: a) Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał w sposób należyty co najmniej jedną usługę o wartości minimum 2 500 000,00 zł. brutto (przez wartość usługi rozumie się wysokość wynagrodzenia otrzymanego przez Wykonawcę za zrealizowaną usługę) polegającą na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych. W przypadku usługi nadal wykonywanej wartość kwoty zrealizowanej usługi w przedmiocie, o którym mowa powyżej na dzień składania ofert nie może być mniejsza niż 1.000.000 zł. (słownie: Jeden milion złotych). b) Wykonawca dysponował pojazdami do odbioru odpadów: - co najmniej dwoma pojazdami ciężarowymi tzw. śmieciarki, o ładowności uwzględniającej nośność mostów i dróg gminnych przeznaczone do odbioru odpadów zmieszanych gromadzonych w pojemnikach o poj. 120 l, 1.100 l oraz workach o poj. 120 l - pojazdem do odbioru kontenerów tzw. bramowcem do wywozu kontenerów typu KP o pojemności od 5 do 10 m3, - dwoma pojazdami skrzyniowymi o ładowności powyżej 3,5 tony do odbioru odpadów segregowanych z tzw. „zbiórki u źródła”, „z wystawki”, - pojazdem tzw. samochodem dostawczym o ładowności do 3,5 tony z napędem na oś przednią i oś tylną – umożliwiającym odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w trudno dostępnych terenach, - dwoma pojazdami tzw. samochodami ciężarowymi o ładowności do 3,5 tony - umożliwiającymi odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości położonych w trudno dostępnych terenach. Ponadto zamawiający wymaga, aby: - w przypadku, gdy w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu Wykonawca wskazał pojazdy zaliczane do kategorii N2 lub N3, o których mowa w art. 4 ust. 1 lit. b rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylającego dyrektywę 2007/46/WE (Dz. Urz. UE L 151 z 14.06.2018, str. 1, z późn. zm.) zwanego dalej "rozporządzeniem 2018/858", co najmniej jeden z tych pojazdów napędzany był paliwem alternatywnym w rozumieniu art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1289 z póź. zm.), - w przypadku, gdy w celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu Wykonawca wskazał pojazdy zaliczane do kategorii N1, o których mowa w art. 4 ust. 1 lit. B rozporządzeniem 2018/858, co najmniej 22% takich pojazdów objętych warunkiem udziału w postępowaniu było: □ pojazdami elektrycznymi, □ pojazdami napędzanymi wodorem, □ pojazdami hybrydowymi lub napędzanymi gazem ziemnym o maksymalnej emisji 50 g CO2/km i emisji zanieczyszczeń w rzeczywistych warunkach jazdy poniżej 80% dopuszczalnych wartości emisji; Udział pojazdów, o których mowa powyżej zaokrągla się do pełnych procentów, stosując zasadę, zgodnie z którą wielkość tego udziału poniżej 0,5 zaokrągla się w dół, a wielkość tego udziału 0,5 i powyżej zaokrągla się w górę. Do pojazdów, o których mowa powyżej zalicza się również pojazdy, które w wyniku modernizacji spełniają wymagania określone dla tych pojazdów, potwierdzone badaniem technicznym przed dopuszczeniem do ruchu. Zamawiający może, na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. II. Z postępowania wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 Pzp, art. 109 ust 1 pkt 4 Pzp oraz który spełnia przesłanki wskazane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Szczegółowe zapisy w dokumentach postępowania.
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: IR.ZP.271.29.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90500000 Usługi związane z odpadami
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001