686501-2026 - Competition
Poland – Ultrasonic unit – Zakup aparatu USG i wózków transportowych na potrzeby SPZOZ WSS nr 3 w Rybniku
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup aparatu USG i wózków transportowych na potrzeby SPZOZ WSS nr 3 w Rybniku
Description: Przedmiotem zamówienia jest zakup aparatu USG i wózków transportowych na potrzeby SPZOZ WSS nr 3 w Rybniku. Umowy w zakresie rozstrzygniętych pakietów zostaną zawarte bezpośrednio po zakończeniu postępowania. Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Śląskiego (dotacja celowa na zadanie inwestycyjne pn.: „Zakup stołu i lamp operacyjnych, aparatu USG i wózków transportowych na potrzeby SPZOZ WSS nr 3 w Rybniku”). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki: 1) Formularz cenowy (odrębnie dla każdego pakietu) – załącznik nr 1.1do SWZ, 2) Specyfikacja techniczna (odrębnie dla każdego pakietu) – załącznik nr 1.2 do SWZ, 3) Warunki gwarancji jakości i serwisu – załącznik nr 1.3. do SWZ, 4) Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 części (pakiety). Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie części zamówienia (pakiety). Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w danym pakiecie, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Realizując obowiązek wynikający z art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów zamawiający informuje, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku przyjęta została procedura wewnętrznych zgłoszeń informacji o naruszeniach prawa i podejmowania działań następczych. Treść procedury dostępna jest na stronie https://www.szpital.rybnik.pl/zglaszanie-nieprawidlowosci.
Internal identifier: TAM-705-PN/66-2026.AK
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zastosowanie procedury przyspieszonej na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2) PZP wynika z pilnej potrzeby realizacji zadania pn: „zakup aparatu USG i wózków transportowych na potrzeby SPZOZ WSS nr 3 w Rybniku”. Przekazanie środków nie było planowane na etapie przygotowywania planu postępowań na rok 2026. Realizacja zamówienia oraz rozliczenia dotacji Województwa Śląskiego w terminach określonych w zawartej umowie udzielenia dotacji celowej na zadanie inwestycyjne pn.: „Zakup stołu i lamp operacyjnych, aparatu USG i wózków transportowych na potrzeby SPZOZ WSS nr 3 w Rybniku” uniemożliwia przeprowadzenie procedury zgodnie z art. 138 ust. 1. PZP, tym samym – Zamawiający zastosował procedurę, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2) PZP. Procedura przyspieszona nie ogranicza konkurencyjności, z uwagi na fakt, że planowane dostawy dotyczą urządzeń powszechnie stosowanych w jednostkach opieki zdrowotnej, a tym samym znajdują się one w stałym asortymencie firm oferujących ich sprzedaż.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33112200 Ultrasonic unit
Additional classification (cpv): 33193000 Invalid carriages, wheelchairs and associated devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Aparat USG - 1 zestaw
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki: 1) Formularz cenowy (odrębnie dla każdego pakietu) – załącznik nr 1.1 do SWZ, 2) Specyfikacja techniczna (odrębnie dla każdego pakietu) – załącznik nr 1.2 do SWZ, 3) Warunki gwarancji jakości i serwisu – załącznik nr 1.3. do SWZ, 4) Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ.
Internal identifier: Pakiet nr 1
Lot: LOT-0002
Title: Wózki transportowe - 11 zestawów
Internal identifier: Pakiet nr 2